Bezchybný výkon v poslední třetině přinesl Chomutovu dvoucifernou výhru!

C H O M U T O V - Florbal Chomutov nastoupil v sobotu 12. listopadu na domácí palubovce proti týmu FBC Plzeň. Do zápasu domácí hráči nastupovali pozvolně. Brankostroj rozjeli na plné obrátky až ve třetí třetině, kdy nedali Plzni jedinou šanci. Šest branek v poslední třetině je vymrštilo k propastné výhře 11:6! Díky svojí bojovnosti získali tři body a drží průběžnou šestou příčku v ligové tabulce.
9.kolo, sobota 12.11.2016, 18:00
-
FbC Plzeň
11:6 (1:1, 4:5, 6:0)
Branky a nahrávky: 16. Šarša (L. Fiala), 32. T. Fiala (L. Fiala), 36. Bejček (Fokt), 38. Kopp, 39. Chocholoušek (T. Fiala), 43. Kopp (Štěrba), 46. L. Fiala (T. Fiala), 50. Jäschke (Pastor), 51. Chocholoušek (Štěrba), 58. T. Fiala (L. Fiala), 60. Kopp (Štěrba) - 12. Khek (Lapuník), 25. Linc (Válka), 25. Němeček (Lapuník), 26. Kuneš (Khek), 34. Šůs (Zábrana), 40. Ševčík (Nicklas).
Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 6:4. Využití: 3:3. Diváci: 160. Střely na branku: 57:59. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 11:6.
Florbal Chomutov: Vlček (Trhlík) - Klíma, Fokt, Bejček, Jäschke, Štěrba, T. Fiala, L. Fiala, Kopp, Pastor, Selinger, Andrle, Turek, Z. Hlaváček, Šnábl, Šarša (C), Giptner, Chocholoušek a Šulc.
FbC Plzeň: Mück (51. Ščurko) - Šůs, Zítek, Voláč, Štejr, Nicklas, Kuneš, Khek, Kubica, Linc, Zábran, Paďourek, Válka, Lapuník, Ševčík, Täuber (C) a Němeček.

Tři body jsou doma! Chomutov porazil Plzeň!

Florbalisté Chomutova nastoupili v sobotu 12. listopadu do zápasu 9. kola ligy na domácí palubovce proti Plzni. Zápas nabídl hodně zajímavých akcí a zvratů. Týmy se o vedení přetahovaly minutu po minutě. Silnějším týmem byl Chomutov, který si svým bezkonkurenčním výkonem ve třetí třetině zajistil tři body a výhru.

Průběh utkání: Florbal Chomutov X FBC Plzeň

První třetina začala ve vlažném tempu. Žádný tým se dlouho nemohl dostat do vedení. Brankovou stagnaci ku neprospěchu domácích, prolomil tým Plzně, který ve 12. minutě otevřel skóre zápasu. Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat. Chomutovský obránce, Ondřej Šarša, v 16. minutě neomylně trefil branku Plzně za asistence Lukáše Fialy. Na přestávku se šlo za nízkého stavu, 1:1.

Plzeň přišla po přestávce na hřiště plná sil. Během pár minut se dostala do vedení 1:4. „Po první třetině, která byla vyrovnaná, přišel herní výpadek na začátku druhé periody. Naše zbytečná nervozita nakopla soupeře. My jsme byli dole a oni nahoře. Poté jsme se herně zvedli a dokázali jsme alespoň vyrovnat,“ komentuje průběh druhé třetiny kapitán týmu, Ondřej Šarša. Herní výpadek Chomutova se nepatrně podepsal na skóre druhé třetiny, které bylo 6:5 pro hostující Plzeň.

Florbalisté Chomutova chytili v poslední třetině hru pevně do svých rukou. Skvěle bránili a ještě lépe útočili. Před brankou Plzně se vystřídalo šest hráčů, kteří prostřelili plzeňského brankáře. Chomutov si svým skvělým výkonem ve třetí třetině připsal ke skóre šest branek. „Ve třetí třetině jsme začali hrát svoji hru. Dostali jsme se do pohody. Po dvou porážkách jsme konečně vyhráli. Musíme ještě zapracovat na mnoho věcech například na naši (ne)disciplinovanosti,“ doplňuje Ondřej Šarša.

Florbal Chomutov vyhrál dvouciferným skóre 11:6 nad týmem FBC Plzeň, připsal si tři body a posunul se na šestou příčku ligové tabulky.

Desáté kolo Národní ligy: TJ Sokol Jaroměř X Florbal Chomutov

Florbal Chomutov se blíží k dalšímu kolu Národní ligy v divizi západ. V sobotu 19. listopadu vyrazí na palubovku průběžně třetího týmu tabulky, TJ Sokol Jaroměř. Soupeři se znají z minulých sezón Národní ligy. Oběma týmům se v minulé sezóně lépe dařilo na domácí palubovce, na které oba celky vybojovaly výhru. Jak to dopadne tentokrát? Zápas v Jaroměři začne v 19:00.

Odkaz na online přenos utkání

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): „Až ve třetí třetině jsme ukázali, jak silní můžeme být, pokud dáme do zápasu 100%. Za třetí třetinu nemám hráčům co vytknout. Skvěle odbráněná oslabení a bojovnost celého týmu nám dnes přinesla tři body. Na výkon v posledních dvaceti minutách musíme navázat i v dalších zápasech. Děkujeme divákům, kteří nás přišli podpořit a soupeři za kvalitní utkání.“

Komentář Jakuba Šimka (FBC Plzeň): „Dvě třetiny jsme hráli svojí hru a za tu hráče schválím. Třetí třetinu naši klíčoví hráči neunesli tíhu odpovědnosti a nezvládli svojí roli. Na psychice musíme ještě zapracovat. Děkuji soupeři za férové utkání a divákům za pěknou atmosféru.“