Ženy v sobotu vzdorovaly Mladé Boleslavi, v neděli 11:3 porazily Českou Lípu

C H O M U T O V - Tento víkend byl pro ženy celkově úspěšný. V sobotu předvedly výborný výkon proti Mladé Boleslavi, se kterou dokonce dvakrát vedly, ale poslední třetina pro ně znamenala propad, a nakonec prohrály 3:7. V neděli ženy jednoznačně vyhrály nad Českou Lípou, a to 11:3.

Na pátý pokus ženy s Mladou Boleslaví odehrály životní zápas

Do domácího zápasu ženy vstoupily s ambicemi odehrát proti Mladé Boleslavi co nejlepší zápas a nenechat je v jejich ledovém klidu. Vůbec Chomutovandy nezačaly špatně, několikrát pronikly na soupeřovu půlku, přestože odolávaly mladoboleslavskému kolotoči. Hra byla vcelku napínavá, ale na první branku se čekalo až do 17. minuty. Překvapivě ji však vstřelila domácí hráčka Daniela Pokorná. Florbalistky Boleslavi však daly o sobě hned vědět a srovnaly na 1:1. Před koncem třetiny ale přišel ještě jeden zvrat, kdy opět do vedení poslala domácí tým Daniela Pokorná.

Na srovnání se ve druhé části nečekalo dlouho, jelikož se prosadila známá mladoboleslavská dvojice Kristýna Sobotková – Irena Palatinusová. Od této branky se nic moc zajímavého nedělo, ovšem obrovským úspěchem bylo udržení vyrovnaného výsledku. V poslední třetině pomalu docházely síly a projevila se vytrvalost hráček Florbalové akademie, které začaly svůj výkon stupňovat, a tak navyšovat i skóre. Ve 47. minutě to již bylo 2:5, ale v téže minutě se prosadila i střelkyně Jitka Krajčová, která tak snížila na 3:5. V posledních minutách přidala Boleslav několik pěkných akcí, z nichž vytěžila jen dvě branky. Ženy tak sice prohrály 3:7, ale za svůj výkon se nemusely vůbec stydět.

Střelecké odpoledne v České Lípě

Do nedělního zápasu s Českou Lípou ženy vstoupily dobře, jelikož vedly 1:0, ale následně přišlo pětiminutové vyloučení českolipské Nikoly Dědkové, které chomutovské ženy nebyly schopny využít. Do konce třetiny vstřelily branky Natálie Janouchová a Kateřina Oličová. Ve druhé třetině se přidaly i další Chomutovandy, které se prosadily, mezi něž patří Eliška Šidlochová, Jitka Krajčová, Lucie Kopýtková, Anna Fuková a Klára Svobodová. Mezi těmito střelkyněmi se mihla i Kateřina Boleslavská z České Lípy, která jen snížila, ale s výsledkem 1:8 to moc nehnulo.

Do poslední části lépe vstoupily soupeřky, které se snažily snížit a skóre změnit ve svůj prospěch, to ale chomutovské florbalistky nedovolily a branky radostně střílely dál. Nakonec poprvé Chomutovandy překročily deset vstřelených branek a soupeřky porazily vysoko 11:3.