22.09.2016 | Lenka Láryšová

Ženy svou prověrku v ligových zápasech zvládly, domů přivezly 5 bodů

C H O M U T O V - Ženy 17. a 18. září strávily v Kladně a Praze. Zde je čekaly první dva zápasy v rámci nové sezóny. V prvním zápase je přivítaly kladenské Kanonýrky, nad kterými chomutovské ženy zvítězily až po samostatných nájezdech 5:4. Nedělní utkání se odehrálo na pražském Tatranu, kde se ocitl proti našim ženám nováček první ligy, FBC Texas. Toto utkání bylo zcela opačné, než předešlé v Kladně, jelikož Texas neustále vedl, ale nakonec Chomutov získal výhru 6:5.

Kladno bojovalo, ale chomutovská trpělivost vyhrála

Dne 17. září 2016 ženy opět po 4 měsíční pauze navštívily halu kladenských Kanonýrek. Počátek rozcvičky provázel problém v podobě zlehka protékající střechy, ale následně se vše dalo do pořádku a utkání mohlo začít. Úvodní bule byla v režii bíle oděných chomutovských hráček a první gól díky aktivnímu začátku na sebe nenechal dlouho čekat. Ve třetí minutě vstřelila branku Jitka Beránková. Zbylých 17 minut probíhalo v převážné míře v režii žen z Chomutova, což také bylo vidět na neustálém bránění domácích hráček.

Ani druhá třetina nezačala pro domácí hráčky dobře, což velice těšilo naše ženy. Díky nemalé aktivitě a plnění pokynů trenérů v 22 minutě vstřelila svůj druhý gól kapitánka Jitka Beránková a poslala tak svůj tým do vedení 2:0. To bylo na Kanonýrky příliš a vzápětí snížila skóre Tereza Mršíková, která branku vstřelila střelou z první. Chomutovandy se nenechaly ani tak rozhodit a výbornou střelou do levého růžku v čase 36:53 pošťouchla Eliška Šidlochová tým blíže k vítězství. V rámci desetiminutové pauzy došlo od trenérů k pochvale, ale i k usměrnění, aby se nic nepodcenilo.

Poslední třetina začala opět gólem našich žen, gólem, kterýmž kapitánka završila svůj hattrick. Utkání celých 41 minut bylo v rukou hostujících, ale následně, po gólu na 4:1, přišel zvrat. Kladno začalo tlačit, chodit více do těla a ženy v bílém nevěděly co s tím. Pár minut před koncem na tabuli se stavem zápasu svítilo skóre 4:4. Následovalo pětiminutové prodloužení, během něhož chomutovské ženy přestaly hrát aktivně a udělaly tolik chyb, že Kladno obstřelovalo jejich branku jako na střelnici. Nakonec došlo na nájezdy. Bylo to drama, každému pulzovala krev. První chomutovský nájezd proměnila Simona Chodurová, druhý úspěšný nájezd byl na hokejce Viktorie Schoberové, třetí nájezd nemusel ani přijít, jelikož Kladno z 3 nájezdů nedalo ani jeden. Chomutov tak získal 2 body.

FBC Texas, soupeř, který prověřil nejen fyzičku

Ihned jakmile ženy 18. záři přijely na Tatran, panovalo v týmu zvláštní nálada, možná, jak se ukázalo během prvních dvou třetin, až moc uvolněná. Počátek utkání byl zcela opačný, než předchozí den. Nešlo ani tak o vstřelené góly, ale spíše o bojovnost a plnění pokynů, což bylo na bodu mrazu. Prvních 10 minut byl na chomutovské ženy vyvíjen obrovský tlak, který se i vyplatil a Texas šel do vedení 1:0. Reakce? Několik málo neúspěšných útoků na texaskou gólmanku. První pauza by se dala popsat jako porada v sauně, jelikož v šatně bylo docela dusno.

Druhá třetina začala o něco lépe, a to hlavně díky udělenému trestnému střílení, které proměnila Kamila Egermaierová a srovnala na 1:1. Dalo by se očekávat, že chomutovské ženy se vzpamatují, ale následně přišla studená sprcha v podobě texaského gólu na 2:1. Toto dotahování našich hráček pokračovalo až do stavu 3:3, pak hráčky Texasu odskočily na skóre 5:3.

Do poslední třetiny nastoupily chomutovské hráčky, jako kdyby je někdo vyměnil. Objevila se u nich bojovnost, týmovost a odhodlanost toto utkání vyhrát. Prvním krokem bylo stáhnout dvougólové manko, což se povedlo díky střele Kamily Egermaierové a Natálie Janouchové. Ve 48. minutě na 6:5 přichází i gól Jitky Beránkové. Pro FBC Texas to byl dost veliký šok, ze kterého se hráčky tohoto týmu vzpamatovávaly velice pomalu, ale vteřiny a minuty zápasu ubíhaly až moc rychle. Posledních 6 minut chomutovské ženy bránily svou bránu, jako lvice. Ani hra soupeřů v šesti je nijak nerozhodila, díky čemuž udržely utkání ve svých rukách a zvítězily 6:5.

Komentář trenéra Davida Tauše: Před dnešním zápasem jsme moc dobře věděli, že nás dnes nečeká jednoduché utkání. To se nám nakonec potvrdilo. První třetina se nám vůbec nepovedla a o přestávku jsme si všechny věci museli vyříkat v šatně. Od druhé třetiny naše hráčky začaly plnit naše pokyny a třetí třetina byla přesně podle našich představ. Chtěl bych moc poděkovat našim hráčkám za bojovný výkon, hlavně ve třetí třetině a dále soupeřkám za velmi těžké utkání, které nás dobře prověřilo.