Ženy si v osmifinále play-off poradily s Litvínovem, teď je čeká Brno

C H O M U T O V - Ženy v základní části skončily na čtvrtém místě, tudíž soupeř do nacházejícího play-off na ně zbyl. Soupeřkami se opět staly litvínovské Bivojky. První zápas odehrály ženy ve Spořicích, kde se musely ohánět, ale v prodloužení zápas vyhrály, a to 5:4. Druhý zápas měl hladší průběh a o vítězi bylo rozhodnuto v základní hrací době. Ženy porazily Bivojky jednobrankovým rozdílem – 3:2.

Opět Bivojky, boj o ovládnutí Severu pokračoval

První utkání chomutovské ženy musely svůj zápas přesunout do SH Spořice, a to z důvodu jiné akce konané v MSH Chomutov. V počátku zápasu se hra přelévala nahoru a dolů bez více přesných kombinací, které by ohrožovaly jednu nebo druhou stranu. Až v 9. minutě přišla první „standartka“, která přinesla vedení litvínovských Bivojek. Chomutov nasadil vyšší tempo, to ale přineslo jen faul a vyloučení Elišky Šidlochové. Důležitým úkolem bylo ubránit oslabení, což se ženám podařilo a v následujících minutách se prosadila Viktorie Schoberová, která srovnala na 1:1. Druhou třetinu opět začal Chomutov chybou, tentokrát na 2 minuty si šla sednout Tereza Prošková, kterou vzápětí na trestné vystřídala Natálie Janouchová. Neustálé vylučování komplikovalo ženám hru. Po ubránění třetího oslabení ale přišlo vyloučení Bivojky Terezy Urbáškové, které využila Jitka Krajčová. Poslední třetina přinesla drama, vylučování i góly pramenící z chyb. Na konci třetiny byl výsledek nerozhodný – 4:4. Chomutovandy si opět s tímto soupeřem zopakovaly prodloužení. To netrvalo dlouho, jelikož nenápadnou střelou se prosadila Nikol Manlíková a chomutovské ženy tak získaly první výhru v play-off.

Druhé utkání se konalo na palubovce Litvínova. Zápas opět ženy nezačaly jinak, než vyloučením. Na 5 minut byla vyloučena Tereza Prošková. Chomutovandy dokázaly dlouhé tři minuty bránit bezchybně, pak ale přišla jedna nepřesnost a Bivojky vedly 0:1. Poslední fázi přesilovky již ženy ubránily a mohly nastoupit na domácí celek. Před koncem třetiny srovnala na 1:1 Viktorie Schoberová za asistence Anny Fukové. Ve druhé třetině se zpočátku nic moc nedělo, došlo k několika ohrožením svatyň obou brankářek, ale gól dlouho nepřicházel. Až v čase 35:39 se prosadila tvrdou střelou Natálie Janouchová. Chomutovské ženy postupně obracely výsledek a ve třetí třetině šly do vedení 3:1. Teď už zbývalo jen výsledek navýšit nebo udržet a vyvarovat se chybám. Osm minut před koncem zápasu ale litvínovské hráčky snížily na 3:2. Hráčky týmu Florbal Chomutov ale nic nepokoušely a snažily se co nejvíce míček držet na svých hokejkách. Minutu před koncem došlo k vyloučení Terezy Urbáškové za nedovolené vrážení. Úkol udržet výsledek se tak o něco zjednodušil, přesto byla potřeba plná koncentrace na hru, bez jakékoli chyby. Ženy dokázaly udržet nervy na uzdě a litvínovské hráčky nepustit na míček. Zvítězily tak 3:2 a další víkend je čeká výlet do Brna.