Ženy padly v posledním boji základní části, juniorky porazily Liberec

C H O M U T O V - Ženy odehrály poslední zápas v základní části, v rámci kterého na palubovce přivítaly hráčky ze Soběslavi. Ty jim zatopily nejen v tomto zápase, ale i v tom předešlém, kdy o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Tentokrát to mělo kratší průběh, kdy chomutovské ženy prohrály v základní hrací době 4:7. Juniorky hrály v Liberci, kde 6:3 porazily místní celek a 3:5 prohrály s Ústím.

Hra bez pohybu a koncentrace stála ženy zápas

Ženy do zápasu vstoupily s laxním přístupem, což se stalo předpovědí pro následující vývoj zápasu. Ve třetí minutě přišla vlastní branka a chomutovské ženy již prohrávaly 0:1. Po této brance by se dalo očekávat, že ženy jednobrankový rozdíl srovnají, jenže to se nestalo. Naopak, hra se držela ve stále stejně pomalém tempu. Po deseti úmorných minutách se ale na chvíli začalo něco dít i na chomutovských hokejkách. Domácí hráčky začaly pronikat do útočného pásma a ohrožovat soběslavskou brankářku. Ve výborné příležitosti se kromě Krajčové a Janouchové, objevily i obránkyně Šidlochová a Schoberová. Na konci třetiny ženy prohrávaly 0:3.

Do druhé části lépe vstoupily opět soupeřky, které pálily ze všech strana a domácím nezbývalo nic jiného než jejich střely blokovat. Ve 25. minutě již svítil výsledek 0:4. Po čtvrté brance přišlo vyloučení Terezy Proškové. To domácí celek sice ustál, ale pátá branka Soběslavi padla hned vzápětí. Po páté brance ale přišlo další vyloučení, tentokrát Elišky Šidlochové. Během tohoto oslabení výborně zapracovala dvojice Krajčová – Láryšová, které zamotaly hlavu soupeřkám a zajistily první gól domácího celku. Přes tuto situaci hra domácích ale spád nenabírala, dokonce Chomutovandy obdržely šestou branku. Po této brance sice přišlo snížení v podání Kopýtkové a Fukové, přesto do srovnání výsledku byla cesta ještě dlouhá.

V polední třetině přidala branku Viktorie Schoberová a Jitka Krajčová, ale přesto se ženám nepodařilo utkání otočit a dovést ho do vítězného konce. Ženy prohrály 4:7 a do play-off je čeká již velice známý soupeř, litvínovské Bivojky.

Výhra s Libercem a již třetí prohra s Ústím

Juniorky tentokrát jely do Liberce, kde si to měly rozdat s místním celkem a s ústeckými dívkami. S prvně zmíněným celkem, FBC Liberec, juniorky v počátku utkání prohrávaly 0:3, což se nejevilo jako příznivý vývoj utkání. Nakonec ale florbalistky i v malém počtu zabojovaly a liberecké juniorky porazily 6:3.

S ústeckým celkem to byl opět boj a trápení. Již dvakrát se tyto týmy setkaly, utkaly a pokaždé ze zápasu vyšel jeden a ten samý vítěz, Florbal Ústí (4:5, 4:5). Byl čas na změnu. Ale bohužel ani napotřetí se chomutovským juniorkám tento tým nepodařilo porazit. Nakonec prohrály 3:5.