21.11.2017 | Lenka Láryšová

Ženy na druhý pokus zdolaly Českou Lípu, junioři ve třetí třetině převálcovali Plzeň a v přeboru zaznamenaly úspěchy oba týmy mladších žáků

C H O M U T O V - Ženy tentokrát přivítaly Českou Lípu na domácí palubovce. Zápas jim nezačal vůbec dobře, ale nakonec štěstí stálo při nich a zvítězily 5:4. Junioři vyzvali FBŠ Slavii Plzeň netradičně na kadaňské palubovce. Ve vedení byl neustále soupeř, ale v poslední třetině chomutovští junioři zápas otočili a zvítězili 10:6. Mladší žáci v rámci přeboru hráli v Mostu. Oba celky se setkaly s FBC Vipers Most, DDM Teplice a na závěr sehrály společné utkání.

První třetina mohla stát ženy zápas

Ženy před 14 dny se poprvé v této sezóně setkaly s Českou Lípou. Zápas začaly velice dobře, ale v závěru zápasu se projevila špatná koncentrace a českolipskému soupeři podlehly 7:9. V neděli 19. 11. přišel den odvety, kdy chomutovské ženy právě tohoto soupeře přivítaly tentokráte na domácí palubovce. Zápas začal zcela obráceně, než ten minulý, jelikož již v počátku druhé minuty byla vyloučena chomutovská hráčka Dominika Klímová za hru v brankovišti, což mělo za následek trestné střílení. S nájezdem si však hravě poradila domácí brankářka Aneta Blahníková. Po přečkání oslabení však hra pokračovala v neprospěch domácích hráček, které v 6. minutě obdržely gól a prohrávaly 0:1. Po této brance se rozjela řada akcí, které nakonec pro chomutovské ženy znamenaly srovnání na 1:1. Ani tento stav nesvítil na tabuli dlouho, jelikož následně přišla branka České Lípy. Nejbližší srovnání tohoto stavu mohlo přijít v 19. minutě v situaci 2 na 1 při kombinaci Láryšové a Krajčové. Bohužel tento míček skončil na levé tyči, ale tuto nepřesnost napravila v následujících vteřinách Lucie Kopýtková, kdy za asistence Janouchové prostřelila gólmanku Eclerovou.

Do druhé třetiny nastoupily hráčky za stavu 2:2, kdy hra se mohla rozehrát zcela od začátku. Hra se sice rozehrála, ale na branky byla druhá třetina zcela chudá. Došlo k jedné přesilovce pro Chomutov, hráčky tohoto klubu ji ale nevyužily a ztratily tak šanci na vedení. Přeci jen jednu branku ale diváci mohli vidět, jelikož uzavírala tuto část hry. O branku se zasloužila obránkyně Tereza Prošková, která svou pohotovou reakcí využila nahozený míček a poslala balonek za záda českolipské brankářky. Poslední třetina začala srovnávací brankou a stav 3:3 byl na světě. V tento moment se ale konečně přesnou střelou prosadila Jitka Krajčová a následně i skvělým průnikem Natálie Janouchová. Nastal čas, kdy bylo třeba zápas dotáhnout do konce a udržet stávající stav (5:3). V posledních třech minutách se ale domácí bojovnice dostaly pod tlak, což vedlo ke snížení na 5:4. Tento stav však již zůstal svítit nad hlavami všech do poslední sirény utkání.

Junioři zabojovali v poslední třetině a zvítězili 10:6

Netradičně se v Kadani konal zápas KB ligy juniorů, kteří zde přivítali Slavii Plzeň. Zápas nezačali dobře, to ale ani jejich soupeř. Až v 5. minutě došlo k několika nebezpečným střelám, a dokonce i vstřeleným brankám. V 11. minutě již chomutovští borci prohrávali 0:3, ale v čase 16:50 se prosadil Oldřich Jireček. V počátcích druhé třetiny se prosadil Daniel Kučera, na to následovala branka Plzně, ale hned v závěsu svou první branku tohoto zápasu vstřelil Marek Kubeš. Stav byl 3:4, ale tím představení střeleckých dovedností neskončilo. Čtyři minuty před koncem plzeňští hráči navýšili na 3:5, ale těsně před hvizdem rozhodčích snížil Jiří Giptner.

V poslední třetině však větší střelecký koncert, než ve třetině druhé nečekal. Hned v počátku přišla šťastná střela z chomutovské hokejky, kterou si ale do vlastní branky srazil plzeňský hráč Tomáš Suchý. Hned byl výsledek 5:5. A tím zápas vůbec nekončil, jelikož se rozjel chomutovský vlak, který se Plzni velice špatně zastavoval. V rychlém sledu za sebou se prosadil Oldřich Jireček, Vojtěch Bernas a Zbyněk Hlaváček. Poté se objevilo menší plzeňské intermezzo, kdy Plzeňáci snížili na 8:6, ale chomutovští junioři opět nastoupili na scénu, a díky přesným střelám Daniela Kučery a Marka Kubeše vedli 10:6, což byl také konečný výsledek.

Florbal Domeček Chomutov a Florbal Harmonie Chomutov si zahráli proti sobě

Oba týmy mladších žáků v rámci přeboru odjeli do Mostu, kde se utkali s FBC Vipers Most a DDM Teplice. V první řadě Florbal Domeček Chomutov se střetl s Mostem, který zdolal vysokým výsledkem 9:4. Poté na domečkové hráče čekali Teplice. Na ně bohužel naši hráči nestačili a prohráli 6:11. V druhé řadě se také představili hráči Harmonie Chomutov. Ti s Teplicemi prohráli jednoznačněji, 1:15, ale na druhou stranu Most porazili vysoko 10:3. V posledním, třetím utkání se oba celky postavily proti sobě. V zápase byla vidět vyrovnanost obou týmů, ale i přes souboj zápas měl vítěze. Vítězem tohoto vzájemného zápasu se stal Florbal Domeček, a to 11:7.