10.01.2018 | Lenka Láryšová

Ženy měly otáčecí víkend, s oběma soupeři prohrávaly, přesto dokázaly své soupeře potrápit, a dokonce obrat o body!

C H O M U T O V - Ženy v sobotu a neděli odehrály dvě důležitá utkání proti pražským celkům. V sobotu na ně zaútočily Wizardky, ty po první třetině vedly 0:2, ale ženy zápas otočily a výhrou 3:2 získaly doma tři body. V neděli na kadaňské palubovce ženy čekaly hráčky Texasu, které v první třetině ovládaly palubovku, ale chomutovské ženy je dokázaly ještě potrápit. Nakonec prohrály po těžkém boji 5:7.

S Wizards – boj o všechno

Do první třetiny ženy vstoupily ve velice dobrém tempu, kdy dokázaly potrápit pražskou obranu, toto tempo ale po pěti minutách pominulo a najednou si s domácími hráčkami soupeřky mohly dělat, co chtěly. V polovině první třetiny se objevil zbloudilý míček, který odrazem od domácí obránkyně skončil v brance Anety Blahníkové a pražské hráčky šly tak do vedení. Domácí ženy se dostaly do stresu a začaly dělat zbytečné chyby, které je stály další branku.

Během pauzy přišla razantnější promluva do duše všech ze strany trenéra Tauše, což vedlo k většímu nasazení na hřišti. Nepříznivý výsledek 0:2 nesvítil po pauze dlouho, jelikož díky skvělému přesunu z obrany do útoku první branku zajistila Natálie Janouchová. Na vyrovnávací branku si ale domácí musely počkat, jelikož hra se přesouvala nahoru a dolu. Následně ve 38. minutě došlo k chybně rozehrané standartní situace Pražanek, na níž pohotově zareagovala Jitka Krajčová, která výborně zatáhla míček k brance a přihrála na volnou Láryšovou.

Poslední třetina znamenala boj o všechno. O vítěznou branku se postarala ve 44. minutě Lucie Kopýtková, kterou výborně našla její spoluhráčka Kateřina Oličová. Následujících sedmnáct minut již domácí bojovnice udržely výsledek, i přes power-play ze strany soupeřek, a tak s připsaly tři důležité body do tabulky.

Senzace s Texasem brala dech i divákům

Do zápasu s Texasem ženy vstoupily velice špatně. První branka za záda Blahníkové spadla již ve 4. minutě, následně se domácí jen vezly a po prvních dvaceti minutách prohrávaly 0:4. V šatně o desetiminutové pauze bylo docela dusno a rušno, což museli slyšet i lidé procházející chodbou. To ale nikdo nečekal, jaký účinek tento projev bude mít.

Na palubovku do druhé třetiny nastoupil zcela nový tým, tým, který hodlal do zápasu dát všechno včetně svého srdce. Na první gól domácích žen se sice čekalo dlouhých pět minut, ale takový tlak, který chomutovské ženy vyvíjely na své soupeřky, odměnu přinést zaručeně musel. O snížení na 2:4 se postarala Jitka Krajčová, která hned vzápětí přidala i gól třetí. Za tohoto stavu přidal svůj pátý gól i Texas, ale to pro chomutovské bojovnice nic neznamenalo, jelikož na 4:5 snížila Lucie Kopýtková a na 5:5 svůj hattrick završila Jitka Krajčová.

Do poslední třetiny všichni vstupovaly s čistým štítem a mohlo se začít nanovo. Do dvoubrankového vedení šly opět pražské hráčky, ale minut na to bylo sníženo Helenou Cimrmanovou. Dvě minuty před koncem ale Pražandy ukázaly svou zkušenost a opět odskočily o další branku. Do poslední dvouminutové fáze šly domácí hráčky na plné pecky, bohužel ale fenomén srovnání již nepřišel. Naše ženy si sice odnesly prohru 6:8, ale zaručeně se v tomto zápase usvědčily v tom, že se vyplatí bojovat i za čtyřbrankové ztráty.