06.12.2016 | Lenka Láryšová, foto: Roman Dušek

Ženy doma nezískaly ani jeden bod: podlehly Kladnu a i pražskému Texasu

C H O M U T O V - Domácí zápasy nejsou silnou stránkou našich žen. Místo aby před domácími fanoušky, kteří je v zápasech podporují, své soupeře přejely, naopak s nimi ztrácejí cenné body. V sobotu ženy v Kadani hrály s Kladnem, které potkaly na začátku sezony a získaly na jeho půdě dva body. Tentokrát ale Kladno předvedlo bojovný výkon a porazilo naše ženy 4:6. Druhý zápas se uskutečnil v Chomutově, kde na chomutovské ženy čekal pražský celek FBC Texas. Zde se jednalo o boj do posledních minut, ale i tento duel neskončil úspěšně pro Chomutovandy, které prohrály 3:4.

Kladno ženám vrátilo prohru i s úroky

Do sobotního utkání nastoupily naše ženy tentokrát na palubovce kadaňské sportovní haly a to proti kladenským Kanonýrkám. S tímto soupeřem se sešly již na začátku sezony a porazily je na nájezdy. Tentokrát ale vše mělo zcela jiný průběh. V šatně před zápasem trenér a asistent trenéra udělily cíle a úkoly, které měly být naplněny. Chcete-li vědět, jak se to našim ženám podařilo, čtěte dále. První třetina zápasu začala velice dobře, chomutovské ženy si vytvářely šance, jen to zakončení nebylo ono. Pak ale v 9. minutě první branku pro Florbal Chomutov vstřelila Kamila Egermaierová. Následně však přišla rychlá odpověď a stav byl 1:1. Touto brankou se ale rozjel kladenský vlak, který se velice ztěžka zastavoval. Ve 12. a 14. minutě přišly další dva góly od Kanonýrek a výsledek byl 1:3. Tím ale tato třetina neskončila. Přišlo vyloučení chomutovské Martiny Pilařové, ale oslabení přineslo více šancí, než hra 5 na 5.

Začátek druhé třetiny nebyl slavný. Přišla rychlá gólovka a kladenské ženy vedly 1:4. Poté přišlo několik šancí chomutovských hráček, ale převážná většina střel končila v bloku soupeřek. Kladenské hráčky se nijak dopředu nedraly, spíše by se dalo říci, že jen svědomitě a poctivě bránily svou branku. Po druhé třetině domácí hráčky dostaly nové pokyny do hry, v rámci nichž bylo hráčkám doporučeno se více hýbat a chodit do soubojů hlavně tělem a čistě. Hra ale přesto začala opět líně. Během pěti minut vedly Kanonýrky 1:5. To musel být něco jako spínací efekt, jelikož od této chvíle se hra domácích o něco zlepšila. 45 vteřin na branku Kladna odpověděla Petra Bratschaedlová, která snížila na 2:5. V tu ránu ale opět přišla aktivita hostí a jejich náskok se opět navýšil na 4 branky (2:6). Po time outu Chomutova se trenéři rozhodli jít do risku a zkusit hru bez brankáře. Hra začala být rychlá a pro kladenské nebezpečná. Tato hra přinesla ovoce hned při prvním střídání, kdy na 3:6 snížila Kamila Egermaierová. Stále bylo o co se prát, o co bojovat. Konečně se posledních pět minut dalo koukat na aktivní hru domácích. Těsně před koncem snížila na 4:6 Lucie Kopýtková. To byla poslední šance na obou stranách.

Poslepovaná sestava Texasu dala domácím ženám zabrat

V počátku zápasu byly aktivnější domácí hráčky, které dokonce šly do vedení 1:0, ale těsně před koncem první třetiny došlo ke srovnání na 1:1. Druhá třetina začala opět velice dobře pro chomutovské ženy, ale o deset minut později bylo opět srovnáno na 2:2. Následně však v čase 39:36 šel Texas do vedení 2:3, což se stalo nejspíše osudným pro domácí hráčky. Pět minut po začátku třetí třetiny Pražandy navýšily na 2:4. V 51. minutě následovalo jediné vyloučená na straně domácích, toho však texaské hráčky nevyužily, ale naopak hned po skončení oslabení snížily na 3:4. To byl ale poslední gól, který celkově padl, a tudíž si Texas z chomutovské palubovky odvezl 3 body.