22.11.2016 | Lenka Láryšová

Ženy bojovaly v hlavním městě, mladší žákyně a dorostenky hrály v Litvínově

C H O M U T O V - Chomutovské ženy strávily víkend v Praze, kde je čekal bývalý extraligová celek Tatran Střešovice a následně nováček první ligy Wizards DDM Praha. První zápas byl zcela v roli Tatranu, který vyhrál 0:7. Druhé utkání ve style přetahované o to, kdo urve tři body. Nakonec Chomutov vyhrál v prodloužení 4:3. Dorostenky hrály v Litvínově, kde 3:1 porazily Teplice, 6:1 Most a 1:2 prohrály s Litvínovem. Mladší žákyně v téže hale vyhrály jedno utkání s Českou Lípou 10:3 a podlehly Kadani 2:5, Turnovu 0:1 a Litvínovu 6:9.

Ženy dostaly lekci od Tatranu

Sobotní utkání v Praze znamenalo pro chomutovské hráčky příležitost předvést, co umí a také možnost překvapit. Prvních pět minut utkání bylo v roli Tatranu, což se projevilo v čase 5:11, kdy šel Tatran do vedení 0:1. Následujících patnáct minut již bylo vyrovnanějších, jelikož chomutovské hráčky se dostaly do tempa a držely krok se soupeřkami. Tatranské ženy však využily chyby v obraně hostí a navýšily na 0:2. Pražandy během druhé třetiny navýšily své tempo, a tak tato část zápasu začala velice zostra. Během dvaceti minut Tatran navýšil na 0:7, vstřelil tedy pět branek, ale své příležitosti měly i Chomutovandy, které je bohužel nevyužily. Poslední třetina nebyla atraktivní na góly, jelikož žádný nepadl, ale byla atraktivní při pohledu na to, co se dělo na hřišti. Zápas skončil 0:7, ale chomutovské hráčky si alespoň odnesly nové zkušenosti a představu o tom, co do nadcházejících zápasů zlepšit.

Vyrovnané utkání si Wizardkami

V neděli odpoledne ženy čekal zápas s pražským celkem Wizards DDM Praha 10. Do zápasu velice dobře vstoupily naše ženy, které ve třetí minutě již vedly 1:0 zásluhou Viktorie Schoberové. Následujících patnáct minut bylo velice zajímavých, díky gólovým šancím, které oba týmy si vytvářely. Těsně před koncem první části se štěstí přiklonilo na stranu pražským hráček, které srovnaly na 1:1. Druhá třetina začala postupnými vyloučeními na obou stranách a trestným střílením ve prospěch Wizardek. Ti ale šanci nevyužily a stav zůstal nezměněný. Až ve 36. minutě na 2:1 Chomutov do vedení poslala Petra Bratschaedlová. Toto skóre na tabuli svítilo přesně 17 vteřin, než došlo ke srovnání na 2:2. Poslední třetina začala opět ve prospěch chomutovský žen. Na 3:2 vstřelila branku Simona Chodurová. Odpověď na sebe nechala čekat šest minut a opět bylo srovnáno na 3:3. Tento výsledek vydržel do posledního hvizdu rozhodčích. A následovalo pětiminutové prosloužení. Během prodloužení sehrálo na obou stranách a panovala jista nervozita, ze které pramenily chyby na obou stranách. V čase 64:31 byla vyloučena pražská hráčka a Chomutov tak šel do risku 6 proti 4. Tento tah přinesl ovoce těsně před koncem prodloužení. V čase 65:57 vítězný gól vstřelila Viktorie Schoberová. Chomutov se tak mohl radovat alespoň ze dvou získaných bodů.

Dorostenky a jejich úspěšná sobota

Dorostenky své tři zápasy odjely odehrát do nedalekého Litvínova, kde se utkaly s Teplicemi, Mostem a domácím Litvínovem. První zápas pro chomutovské dorostenky nezačal slibně a to z důvodu, že v první třetině vstřelil jedinou branku soupeř a vedl tedy 0:1. Ve druhé třetině se prosadila Laura Vytrhlíková a srovnala na 1:1. Ve třetí části svůj tým do vedení 2:1 a následně i 3:1 poslala Markéta Prontekerová.

Druhý zápas Mostem byl na branky mnohem bohatší. Ihned v 0:46 Chomutov vedl 1:0 díky Lauře Vytrhlíkové, která zároveň během této třetiny zkompletovala hattrick a poslala Chomutov do vedení 3:0. Ve druhé třetině se prosadila Markéta Prontekerová, 4:0. Poté přišel první, a také poslední gól Mostu. Stav utkání byl 4:1. Těsně před koncem druhé části svůj čtvrtý gól a pátý gól pro Florbal Chomutov přidala Laura Vytrhlíková. V třetí části se jen poupravilo skóre na 6:1, a to díky Markétě Prontekerové. Dorostenky tak měly svou druhou sobotní výhru.

V posledním zápase již neměly naše dorostenky tolik štěstí. Narazily na domácí Litvínov, se kterým se praly o každou gólovou akci. První třetina byla zcela bez gólu, ve druhé jako první šel do vedení Litvínov, ale vzápětí díky přesné střele Laury Vytrhlíkové bylo srovnán na 1:1. Poslední třetina tedy měla rozhodnut o vítězi a také se tak stalo. Ve 24. minutě na 1:2 přidala branku litvínovská útočnice Nela Havlínová (střelkyně i předešlé litvínovské branky), a tudíž rozhodla utkání.

Chomutov tak získal 6 bodů a nyní zaujímá 3. místo v tabulce.

Mladší žákyně a jejich druhý turnaj

Mladší žákyně své další zápasy odehrály v Litvínově a svedly opravdu vyrovnané boje. V první zápase narazily na Litvínov, který posledně porazily. Tentokrát ale šlo štěstíčko naproti soupeři a naše díky prohrály 6:9. Druhý zápas byl zcela opačný. Zde chomutovské hráčky porazily Českou Lípu vysokým výsledkem, 10:3. Třetí zápas s Turnovem byl nejvyrovnanější ze všech a padla v něm pouze jediná branka. Branku sice vstřelily turnovské soupeřky, ale naše žákyně se neměly za co stydět, jelikož předvedly výborný bojovný výkon. Stejně tak v posledním zápase proti Kadani. Žákyně z Florbalu Chomutov sice prohrály, ale předvedly výborné výkony!