02.03.2016 | Jakub Jenč, Eliška Vetýšková

Starší žákyně a elévky stoprocentní! Mladší žákyně pouze jedna prohra!

C H O M U T O V - Hráčky dívčích kategorií pokračují po vzoru chomutovského ženského týmu ve skvělých výsledcích! Starší žákyně třemi výhrami bezkonkurenčně ovládly turnaj pořádaný v Mostě. Elévky s nimi ovšem drží krok. Své soupeřky s přehledem porazily a víkendovými zápasy si tak prošly bez ztráty jediného bodu. Výborný výkon předvedly také mladší žákyně v Litvínově, které ze tří zápasů vyhrály hned dva.

Starší žákyně byly suverénní!

Starší žákyně odehrály svůj první víkendový zápas proti Litvínovu. Do utkání vstoupily velmi aktivně. První poločas ovládly poměrem 7:1. Litvínov se sice čtyřmi góly v druhém dějství vrátil nepatrně do hry, ale i přesto si chomutovské florbalistky vítězství dokázaly pohlídat. První zápas proti silnému soupeři vyhrály 7:5.

V dalším zápase žákyně nastoupily proti druhému celku z Litvínova; nenechte se zmást, i přes označení „B“ se jedná o silný výběr. Poslední dvě střetnutí Bivojek "B" a Chomutova skončila nerozhodně (5:5 a 7:7). Tentokrát však byly soupeřky mladých chomutovských florbalistek bez šance. Chomutov zvítězil hladce 10:2. Velký podíl na vítězství měla Markéta Prontekerová, která vstřelila 6 branek!

Závěrečný duel obstaral souboj s Mostem, který se vyvíjel od prvních minut lépe pro Chomutov. Šestigólový příděl Markéty Prontekerové z předchozího zápasu napodobily Laura Vytrhlíková a Adriana Hýsková. Kanonádu opět spustila také Markéta Prontekerová, která zaznamenala jen o branku méně než v minulém utkání proti Bivojkám "B". Chomutov celkově vstřelil téměř dvacet branek a zvítězil vysoko 19:4!

Sestava Chomutova: Benková - Hýsková, Prontekerová, Rohlová, Ulčová, Vytrhlíková.

Mladší žákyně mají na svém kontě dvě výhry!

Mladší žákyně se účastnily o víkendu turnaje v Litvínově. Prvním soupeřem byl chomutovským žákyním právě domácí tým Litvínova. Oba dívčí týmy předváděly pěkný florbal. Domácí se ujaly vedení, ale ještě do konce první přestávky stihl Chomutov vyrovnat. Chomutovské florbalistky dokázaly v druhém poločase otočit nejenom díky skvělému výkonu Lady Benedikovičové v brance, ale také díky své bojovnosti. Utkání nakonec vyhrály 5:2.

Druhým soupeřem mladších žákyň byl favorizovaný Liberec. Chomutovské žákyně se velmi snažily a bojovaly do poslední chvil. I přes konečný, nepříznivý výsledek chomutovská děvčata soupeřky dokázala potrápit a cestu za vítězstvím libereckým florbalistkám podstatně ztížila. Liberec vyhrál nad Chomutovem 12:5.

Do posledního zápasu nastoupily mladší žákyně proti hráčkám České Lípy. Chomutovské dívky první poločas vyhrály jasně 4:1, a přestože se v druhém poločase soupeřky dostaly zpět do hry, patřil závěr utkání jednoznačně našim žákyním. Těm se nakonec podařilo zvítězit 8:4. Všem holkám patří pochvala za výkony a přístup k zápasům!

Sestava Chomutova: Benedikovičová - Bauerová, Pilíková, Tejčková, Kamenická, Bocianová, Maryšková, Vaňková

Elévky porazily všechny víkendové soupeřky!

Hráčky Mostu byly prvním soupeřem chomutovských elévek, které stejně tak jako starší žákyně, odehrály svůj turnaj v Mostě. Vstup do utkání vzaly dívenky do svých rukou a po prvním poločase vedly 4:0. Ve druhém poločase si již hru pohlídaly a zvítězily nad Mostem 6:2.

Druhý zápas odehrály elévky s Litvínovem. Po vypjatém prvním poločase se dívky rozešly smírně 3:3. Otěže druhého dějství ale chytly do svých rukou pevně hráčky Chomutova, které táhly za jeden provaz a dvěma góly rozhodly o vítězství 5:3.

Na závěr turnaje nastoupily proti hráčkám Dubí. Chomutovské elévky měly Dubí co vracet. Na posledním turnaji Dubí bohužel podlehly 1:5 (což byla mimochodem teprve druhá porážka elévek v sezoně!) . Tím se jednalo o takovou menší odvetu. Holky vypjatý zápas perfektně zvládly a svého soupeře porazily s přehledem 9:3! Elévky podávaly perfektní výkony, korunovaný třemi výhrami .

Sestava Chomutova: Eliášová D., Eliášová N., Königová, Fojtíková A., Fojtíková N., Prontekerová A., Prontekerová M., Khůnová, Vytrhlíková