03.10.2017 | Lenka Láryšová

Starší žáci vstoupili do nové sezóny bravurně

C H O M U T O V - Domeček svou sezónu zahájil v Ústí nad Labem, chomutovská pobočka v nedaleké Kadani. Jak si tyto týmy v prvních zápasech vedly? Starší žáci nastupující za Florbal Domeček Chomutov se utkali se soupeři z Lovosic, Ústí a Jirkova. Celkem dvakrát remizovali a jednou dovedli utkání do vítězného konce. Žáci reprezentující tým Florbal Chomutov naopak všechna utkání završila vítězstvím, a to proti celkům z Podbořan, Teplic a Turnova.

Boje do posledních vteřiny přinesly Domečku ovoce

Hráči celku Florbal Domeček vyzvali k prvnímu zápasu své sousedy z Jirkova. Polovina utkání nezačala nejlépe, ve druhé minutě již chomutovští žáci prohrávali 0:1, ale netrvalo dlouho a bylo srovnáno na 1:1. Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat, do konce 6. minuty se oba celky dokonce přetahovaly, až v čase 6:07 a 6:43 padly dvě důležité branky, díky kterým si chomutovští florbalisté zajistili vedení. Druhá polovina přinesla jen snížení na 4:3 a následně naopak navýšení na 5:3. O branky se zasloužili hráči jako: Ondřej Houbař, Marcel Zelenka a Daniel Horáček.

Druhé utkání se odehrálo proti ústeckému béčku a začalo zcela opačně, než utkání předešlé. Díky Marcelu Zelenkovi šel Chomutov do vedení, ale po necelých dvou minutách bylo srovnáno. Následně se karta obrátila a do vedení šli hráči Ústí, kteří si vybojovali vedení 2:4. Skóre ve prospěch Ústečáků svítilo na tabuli dlouho, ale chomutovští bojovníci se s ním statně poprali a skóre před koncem zápasu srovnali na 4:4.

Poslední zápas byl proti lovosickému mančaftu. Hra byla již z počátku vyrovnaná, a díky skvělé práci obránců, útočníků i brankářů na obou stranách se bylo na co dívat. V první dvanáctiminutovce padla jen jediná branka a chomutovští hráči prohrávali 0:1. Ve druhé části byla zřetelně vidět snaha a chuť utkání srovnat. To se povedlo až díky přesilové hře, kdy branku vstřelil Michal Dorinský. Zápas tak skončil remízou.

Hráči se v Kadani postupně rozehřívali, v posledních zápase nastříleli 19 branek

Již v prvním zápase s Podbořany nebyla nouze o množství nastřílených branek. Jen co zápas začal, první branka na sebe nenechala dlouho čekat. Do vedení šli starší žáci Chomutova, ale své vedení si dlouho neudrželi. Jelikož se zápas odehrával duchu neustálého dorovnávání, první polovina o vítězi nerozhodla. K tomu došlo až ve 21. minutě, kdy za stavu 5:5 začal své skóre navyšovat Florbal Chomutov a své utkání hráči tohoto celku dovedli do vítězného konce s výsledkem 8:7.

S Turnovem se jednalo o zcela odlišný zápas. První polovina byla na brankové situace velice skromná, padly jen 2 góly, ale za to ve druhé části bylo o co stát. K vítězství 9:5 velice přispěli hráči: Daniel Husák, Ondřej Vršata, Daniel Vaněk, Adam Martin, Jakub Olejka, Marek Najman a Lukáš Bugár.

Poslední utkání s Teplicemi by se dalo označit za střelecký koncert ze strany našich výborných hráčů, v rámci kterého se uplatnil celý tým. Za prvních dvanáct minut Chomutováci nastříleli neuvěřitelných 13 branek a pouze jedinou inkasovali. Druhá polovina byla o něco slabší, ale přesto koncert pokračoval, nakonec výsledek skončil vysokou výhrou 19:1.