12.10.2016 | Lenka Láryšová

Smůla se lepí ženám na paty - dvakrát prohrály, elévky ale vítězí!

C H O M U T O V - 8. a 9 října, to byly víkendové dny, během nichž nastoupily na hřiště 3 dívčí chomutovské kategorie. V České Lípě svou sezonu zahájily starší žákyně, které odehrály utkání s Českou Lípou, Teplicemi a Ústím nad Labem. Druhou kategorií, jenž odehrála svá tři první utkání, byly elévky. Ty si udělaly výlet do Podbořan, kde je čekaly celky z Podbořan, Dubí a Litvínova. Na domácí palubovce nastoupily také naše ženy. Jejich soupeřkami se staly plzeňské hráčky z celku FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň a budějovické hráčky z týmu FBC Štíři České Budějovice.

Chyby ve druhé třetině se staly osudnými

Ženy 8. října nastoupily na domácí palubovku. Čekal je zápas s Plzní, která zaujímá první místo tabulky. Zápas začal velice dobře, dalo by se říci, že lépe, než se očekávalo. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale žádné „tutovky“ nepřišly. První gól padl až ve 12. minutě, a to do svatyně domácí Lerchové. Chomutovské ženy, které nově oblékly červené dresy, se nenechaly vyvést z míry a vzápětí srovnala kapitánka Jitka Beránková na 1:1. Ale ani toto skóre nesvítilo na tabuli dlouho. Po třiceti vteřinách Plzeň navýšila na 1:2 a těsně před koncem první třetiny na 1:3. V šatně došlo k udělení několika pokynů a hlavně k uklidnění rozbouřených hlav, ale ani to nepomohlo. Druhá třetina se stala doslova osudnou a smolnou částí celého utkání pro domácí hráčky. Během druhých dvaceti minut došlo k jednomu gólu a dvěma vyloučením na chomutovské straně, a také ke vstřelení 5 branek na straně plzeňské. Stav byl 2:8. Poslední třetina byla na vstřelené branky chudá, ale můžeme s čistým svědomím říci, že tato třetina byla nejen atraktivní na pohled, ale hlavně „odmakaná“ v obou týmech na 100%. Konečné skóre bylo 3:9 pro Plzeň.

Neustálé přetahování skončilo třetí třetinou

9. října se konalo druhé utkání červených dračic – našich žen. Čekaly je Štírky z Českých Budějovic, které momentálně trůní na čtvrtém místě v tabulce. Utkání začalo velice zostra, ale ne ze strany domácích hráček. Nakonec snaha a trpělivost Štírkám přinesla ovoce a přišla první branka. Stav 0:1 svítil na tabuli velice dlouho, až v 16. minutě na 1:1 srovnala Lucie Kopýtková. Druhá třetina byla ještě vyrovnanější než ta první. Celkem v ní padlo 7 branek. Za Chomutov vstřelila dvě branky Simona Chodurová a jednu Natálie Janouchová. Dáme-li si dvě a dvě dohromady vydedukujeme, že Štírky na konci druhé třetiny vedly 4:5. Poslední třetina byla vyhrocená, a to na obou stranách. O vítězi mohly rozhodnout sebemenší chybičky, což se také stalo. Českobudějovické hráčky využily každého zaváhání soupeře a dostaly se do vedení 4:7. Poté přišel kontaktní gól Chomutova z hokejky Natálie Janouchové, ale ani to, ani hra v šesti bohužel Chomutovu k vítězství nepomohla. Výsledné skóre svítící na tabuli bylo 5:8.

Dobře odvedený výkon starších žákyň, na body zatím čekají

Starší žákyně odjely do České Lípy za svými prvními utkáními této sezony. První zápas s Českou Lípou byl velice vyrovnaný, hrálo se až do posledního hvizdu rozhodčího, ale bohužel dívky podlehly 3:4. Druhý zápas s ústeckým celkem byl na branky chudší, chomutovské naděje prohrály 0:2, ale přesto zápas přinesl mnoho zkušeností. Co se týče posledního zápasu s Florbalem Teplice, o podívanou a vstřelené branky nebyla nouze. Vítězství si odvezly Teplice a to výsledkem 2:8.

Elévky a jejich první velké vítězství

Elévky za svým začátkem sezony odjely do Podbořan. Zápas s Litvínovem nesl známky nervozity, hráčky pohrály 4:9, ale zápas si užily a těšily se na další. Druhé utkání elévky sehrály proti severočeskému SK Dubí. Ani tento zápas se nezdařil dovést do vítězného konce, ale jak se říká: naděje umírá poslední, což se také stalo. Poslední utkání s Podbořany sehrály nejmenší chomutovské naděje mistrovsky. Podbořanům nedaly šanci, a dokonce dosáhly svých prvních 10 vstřelených gólů za jeden zápas. Konečný stav byl tedy 10:2 pro Chomutov.