Mužům stále sezóna nekončí: po prohře 2:3 s Bivoji je čekají budějovičtí Štíři

C H O M U T O V - Poslední zápas byl plný očekávání, zvratů a pádů. Muži začali velice dobře, ale překonat litvínovského Milana Stránského se nedařilo. První šel do vedení soupeř, který dokonce díky nešťastně odraženému míčku za záda Marka Netopilíka navýšil na 0:2. Pak se ale prosadili dva chomutovští beci a zápas byl znovu otevřený. Před koncem základní části se opět do vedení dostal Litvínov a muži kvůli nedostatku času již nezvládli srovnat. Prohráli tak 2:3.

Prokletá litvínovská palubovka

Muži začali na litvínovské palubovce velice dobře, během prvních dvou minut si díky chybám domácích vytvořili několik šancí. Pak ale přišlo první vyloučení utkání, které mělo chomutovským hráčům hru pěkně zkomplikovat. Opak byl ale pravdou. Výborně fungující obranu doplnil i útok, a tak se i přes početní nevýhodu našim hráčům dařilo útočit a utvářet si své střelecké šance. Po konci trestu, který si odseděl Daniel Jäschke, se síly vyrovnaly a plnohodnotná hra mohla pokračovat. První se sice prosadil soupeř, ale bojovnost mužů nepolevovala, jelikož srovnání bylo každou chvíli nadosah.

Ke smůle týmu Florbalu Chomutov začala pro ně třetina vlastním gólem a litvínovský soupeř tak zadarmo vedl 0:2. Zápas byl ale stále otevřený a za vyrovnáním Chomutováky hnali skvělí a hlavně hlasití diváci. První, kdo vyslyšel nářek po gólu, byl chomutovský kapitán – Ondřej Šarša. Hráčům, ale ani divákům jedna branka nestačila a všichni prahli po další. Ta přišla v počátku poslední části z hokejky Jakuba Štěrby. Teď šlo o všechno. Vyrovnaná série, vyrovnané skóre, chyba mohla kterýkoli tým stát celý zápas, proto oba celky hrály s rozvahou. Minutu a půl před koncem ale přišlo nepříjemné. Z obrany střelou z půlky se prosadil litvínovský Ondřej Tichý a mužům zbývala již poslední varianta – Power-play. Za této situace se všichni semkli a hnali bouřlivými pokřiky muže dál za srovnáním.

Čas byl ale neúprosný a stál proti chomutovským borcům. Muži v posledním zápase podlehli 2:3, a tak je v následujících víkendech čekají další střety v baráži o 1. ligu, kde se utkají se Štíry z Českých Budějovic.