Mužům se o víkendu nezadařilo, sen o play-off se rozplynul

C H O M U T O V - Muži o víkendu živili poslední šance na play-off. Jejich cílem bylo porazit Petrovice a TJ Slovan Havířov, za kterými se vydali na jejich palubovky. V prvním zápase se jim dařilo dobře, ale poslední třetina rozhodla o prohře mužů – 4:7. S Havířovem to již tak růžové nebylo. První třetinu soupeř ovládl 0:3 a svůj výsledek již nechtěl pustit. Nakonec muži Havířovu podlehli 2:8.

S Petrovicemi rozhodla poslední třetina

S Petrovicemi se muži utkali v sobotu. První třetina začala velice zhurta, jelikož již po rekordních čtyřech vteřinách Petrovice vedli 0:1. Muži ale dlouho neotáleli a po dvou minutách srovnali. Po této brance se nějakou dobu držel vyrovnaný výsledek, ale následně šli petrovičtí hráči do vedení 1:2. Vyloučení Tomáše Fialy přečkali muži bravurně a následně srovnávací branku po vstřelil Ondřej Kopp. Muži byli na velice dobré vlně a v 18. minutě na 3:2 navýšila Petr Pastor za asistence Ericha Kellermanna. Druhá třetina začala vyloučením petrovického hráče, ale muži nebyli schopni tuto šanci využít a proměnit. Po přesilovce ale přišlo další oslabení Chomutova, díky kterému soupeři srovnali na 3:3. V tento moment šlo již o všechno, kdy hráči byli v polovině utkání a skóre se ne a ne změnit. Chomutovští předvedli několik pěkných akcí, ale bohužel k brance to nevedlo, nakonec třetina skončila 4:4. V poslední části ale přišla převaha domácích Petrovic, které i přes aktivní hru chomutovských mužů byly schopné nastřílet 3 branky a utkání ovládnout 4:7.

V důležitý moment se nezadařilo

Ve druhém zápase šlo mužům o udržení v první lize, jenže v cestě jim stál TJ Slovan Havířov. Zápas tentokrát začal v pomalejším tempu než v sobotu a místo vstřelených branek diváci mohli slyšet zvonit tyče na obou stranách. Až ve 13. minutě havířovští hráči využili přesilovou hru a šli do vedení 0:1, následně i 0:2 a 0:3. Tato smršť byla ukončena v konci první dvacetiminutovky. Ve druhé třetině se Chomutovští konečně dokázali zkoncentrovat a v čase 27:20 branku na 1:3 vstřelil Ondřej Šarša. Jenže domácí nechtěli ponechat nic náhodě a začali přidávat další branky, které pomalu pohřbívali šance Chomutováků na vítězství. Po druhé třetině muži prohrávali 1:6. Do poslední části hráči Florbalu Chomutov museli dát všechno, aby nepříznivý výsledek otočili.

Branka na 2:6 přišla po čtyřech minutách od začátku poslední třetiny, což byla dobrá vidina do následujících minut. Bohužel i havířovští florbalisté věděli, co je v sázce a hned navýšili na 2:7. Po této brance již havířovský Slovan držel míček a nikam se nehnal, což našim mužům stěžovalo šance na vyrovnání. Nakonec muži prohráli 2:8 a v následujících dnech budou bojovat o udržení v 1. lize mužů.