Muži hráli doma, s Brnem jim již stačí vyhrát poslední zápas

C H O M U T O V - Muži po vyhraných dvou zápasech v Brně převezli tuto sérii na domácí palubovku. Do celkově třetího zápasu nevstoupili domácí hráči vůbec dobře, po prvních dvaceti minutách prohrávali 1:4. Pak ale přišel zlom a utkání šlo do prodloužení, které ovládlo Brno – 5:4. Druhé utkání bylo vyrovnané již od počátku. Diváci často mohli vidět na tabuli remízu. Muži ale v závěru zabojovali a zvítězili 8:6.

Není zápas jako zápas, mužům stačí poslední výhra

Muži z Brna přivezli dvě vítězství, a tak mohli na domácí palubovce ukončit tuto sérii. Ale Brno očividně přijelo velice dobře připravené a hodlalo o srovnání série bojovat. Brno do zápasu vstoupilo lépe, jak chomutovští muži, jelikož již po pěti minutách vedli 0:1 a o dvě minuty později na 0:2 navýšil Matěj Hronek. Přes snahu Chomutovských ale brněnští hráči pokračovali ve svém asi nejlepším výkonu. Až za stavu 0:3 se projevila střelecká chuť domácích, kteří snížili na 1:3, ale hned nato Brno navýšilo na 1:4. Do druhé třetiny vstoupili Chomutováci mnohem lépe. V čase 26:08 výborně zapracoval Daniel Fokt, který našel volného Pastora, a cesta za srovnáním výsledku mohla začít. Bohužel ale pak dlouho žádná branka nepřicházela, dokonce se začalo vylučovat na obou stranách. V poslední části přišla přesilová hra Chomutova, kterou po minutě tým zužitkoval přesnou střelou Ondřeje Šarši. V tento moment nad hlavami všech svítil výsledek 3:4 a mužům chyběla jedna branka ke srovnání. Ta přišla pět minut před koncem zápasu, kdy se podruhé trefil Petr Pastor – 4:4. Zápas nakonec mělo rozhodnout prodloužení, což se také stalo. Přes větší střeleckou aktivitu domácích hráčů se ale prosadil brněnský Matěj Hronek a Brno tak snížilo sérii na 2:1.

Druhý zápas rozehrál Chomutov výborně. V neuvěřitelném čase 0:19 si první úspěšnou spolupráci zápasu připsala dvojice Linc – Pastor a tým Florbalu Chomutov vedl 1:0. Tento tlak pokračoval i nadále, kdy se v 15. minutě trefil Ondřej Bejček. Necelé dvě minuty na něj se ale rozkoukalo i Brno a začalo využívat naskytnuté šance. Tři minuty před konce bylo srovnáno na 2:2. Zdálo by se, že hráči za tohoto stavu budou vcházet i do druhé třetiny, v tom ale pět vteřin před koncem skvělou trefou ze vzduchu skóroval Daniel Jäschke. Jednobrankové vedení bylo následně zmařeno vyžitou přesilovkou Brna a od té doby přišel útlum. Až ve 36. minutě se opět objevila akce, kdy Brno poprvé v tomto zápase šlo do vedení 3:4. Z tohoto výsledku se neradovali hráči dlouho, dvě minuty na totiž srovnal Jakub Štěrba. Do poslední třetiny se šlo tedy za vyrovnaného výsledku – 4:4. V počátku třetí třetiny se prosadil Petr Linc a hned na něj svým skvělým únikem a ještě lepší střelou navázal Petr Pastor. Chomutov své tempo navyšoval, čímž se navyšovalo i jeho vedení. Po Pastorovi se skvěle trefil Daniel Fokt a po Foktově střele přišla skvělá souhra Ondřeje Koppa s Ondřejem Bejčkem. Čtyřbrankové vedení 8:4 uspokojovalo všechny, kromě Brňáků. Ti se po této chomutovské smršti nějakou dobu vzpamatovávali a až v čase 51:45 se dostali do šance, kterou využil Jakub Andrle. Na 8:6 snížil ještě brněnský Jonáš Kůra, ale to bylo poslední, co domácí hráči soupeři dovolili. Muži tak zvítězili 8:6 a v úterý je čeká pátý zápas v Brně, kde tuto sérii můžou ukončit.