Oficiální web florbalového klubu Chomutov
BARÁŽ O 1.LIGU MUŽŮ (17:00): Florbal Chomutov vs. FBC Štíři České Budějovice (ONLINE / VIDEO)
21.3.2017 | Lenka Láryšová

Mladší žákyně předvedly skvělý výkon v Mostě, dorostenky válčily v České Lípě

Mladší žákyně předvedly skvělý výkon v Mostě, dorostenky válčily v České Lípě
C H O M U T O V - Dny 18. a 19. 3. se staly dalšími hracími dny dívčích kategorií. V sobotu v Mostě hrály svá čtyři utkání mladší žákyně, které porazily domácí soupeřky z Mostu 7:1, dále Turnov 14:0 a Liberec Chrastavu 8:1. V posledním zápase s Kadaní holky prohrály 3:9. Dorostenky jedna ze svých posledních utkání odehrály v České Lípě. Zde dorostenky bojovaly a ať už prohra nebo výhra byla vždy s těsným rozdílem jedné branky. S Ústím panovala prohra 4:5 a s Lípou výhra 7:6.

Žákyně si domu odvezly jen jednu prohru!

Most, další zastávka chomutovských mladších žákyň za předposledními zápasy této sezony. Dívky zde první zápas započaly v 10 hodin, kde je hned vyzval domácí mostecký celek FBK Wings. Zápas to byl velice rychlý a jednoznačný, jelikož Chomutovandy vyhrály 7:1. Ve druhém zápase proti holkám nastoupil severočeský celek, TJ Turnov. I zde děvčata nezahálela a nastřílela turnovským hráčkám neuvěřitelných 14 branek. Po tomto duelu přišla dvouzápasová pauza, během které si žákyně odpočinuly a připravily se na dalšího soupeře, tentokrát z Liberce. Liberecká děvčata ale také odešla s prohrou, a to 8:1. Tři vítězná utkání Chomutova přerušily až rivalky z Kadaně, které hráčkám Florbalu Chomutov uštědřily prohru 3:9.

Dorostenky potřetí v sezóně porazily Českou Lípu

Neděle a Česká Lípa, dva pojmy, které kolovaly v myšlenkách chomutovských dorostenek. V tento den a v tomto městě se totiž konal další z jejich turnajů. Prvním soupeřem holek se stal tým Florbal Ústí, který již chomutovské bojovnice dvakrát porazil, tudíž naše holky měly motivaci v podobě odvety. Bohužel ani tentokrát ale štěstí Chomutovandám nepřálo a opět se postavilo na stranu ústeckých hráček, ty totiž již potřetí Chomutov zdolaly a to opět nejnižším rozdílem jedné branky, 4:5. Ve druhém utkání na naše dorostenky čekala Česká Lípa. S tou měly naše holky zcela opačnou bilanci, než s ústeckým celkem, jelikož dvakrát českolipské florbalistky byly poraženy vysoko 7:2 a 7:1. V tomto duelu ale stála štěstěna na straně našich chomutovských nadějí a zdolaly, tentokrát však těsně, své soupeřky 7:6.

Generální partneři

Hlavní partneři