15.01.2018 | Lenka Láryšová

Litvínov byl dvakrát pokořen na domácí půdě, porazily ho naše ženy i dorostenky

C H O M U T O V - Na litvínovské palubovce se tentokrát s tímto celkem střetly nejen chomutovské ženy, ale také dorostenky. Ženy nakonec Bivojky zdolaly 4:3 v prodloužení a dorostenky na tento úspěch navázaly a zvítězily 3:2. V druhém zápase dorostenky nebyly tak úspěšné a prohrály 1:5 s Ústím. Do novoročních zápasů vstoupily také starší žáci a elévové. Jak si vedli, si přečtěte níže.

Drama až do samého závěru!

Ženy v sobotu čekala dohrávka s Litvínovem, který posledně zápas odložil z důvodu velké marodky. Utkání nezačalo vůbec době, po prvních problémech s hlukem, následovala oprava špatně fungující časomíry. Po těchto pauzách ale utkání konečně mohlo začít. Ženy do něj nevstoupily vůbec dobře. Po necelých osmi minutách již Bivojky vedly 0:2, poté dokonce 0:3. Po třetí brance ale přišlo vyloučení Kláry Svobodové za hru v brankovišti, na což následoval nařízený nájezd, který naštěstí chomutovská brankářka Aneta Blahníková vychytala. Oslabení chomutovský tým přečkal a následovala pauza.

Ve druhé třetině začaly naše ženy mnohem hůře, jelikož za sebou následovala dvě vyloučení, což ubralo hráčkám na silách, které mohly vložit do srovnání výsledku. Po druhém vyloučení ale svého rychlého nástupu využila Natálie Janouchová, která vstřelila první branku pro svůj tým. Po této brance se ale hra přiostřila a došlo k velice ošklivému zranění chomutovské Kateřiny Oličové. Hra byla následně na dalších 30 minut pozastavena z důvodu čekání na záchrannou službu. Všem hráčkám ztvrdly nohy, a tudíž pro ně bylo čím dál obtížnější dostat se zpět do tempa hry.

V poslední třetině ale své tempo Chomutovandy navýšily a dokázaly opět neuvěřitelné. Deset minut před koncem bylo srovnáno na 3:3. Během posledních minut se objevilo i několik šancí, které by Chomutov poslaly do vedení, ale žádná z nich nebyla proměněna. Následovalo tedy vyloučení, při kterém se hra ještě zrychlila. Naštěstí před koncem chomutovský tým zachránila rychle rozehraná standartní situace u litvínovské branky a autorkou branky se stala Lucie Kopýtková.

Dorostenky navázaly na ženy a jednobrankovým rozdílem porazily Bivojky

Dorostenky v neděli odehrály další utkání na palubovce v Litvínově. Zde se v prvním zápase utkaly s Litvínovem. Po dvou třetinách Bivojky vedly 0:2, pak ale přišel neuvěřitelný obrat, kdy dorostenky vstřelily tři branky a sebraly tak Litvínovu tři důležité body.

Ve druhém zápase dorostenky nastoupily proti ústeckým hráčkám. V tomto zápase vzdorovaly velice dobře, po první třetině prohrávaly jen 1:2, bohužel v následujících dvou došlo k tomu, že ústecké hráčky navýšili své skóre a vyhrály tak 1:5.

Oba týmy starších žáků si vedly velice dobře

Zápasy odehrály jak Florbal Chomutov, tak i Florbal Domeček Chomutov. První zmíněný tým porazil Louny 6:2 a také ASK Lovosice 6:1. Ve třetím zápase byli hráči Florbalu Chomutov poraženi 0:1 Jabloncem. Domeček v prvním utkání porazil SK Štětí 4:0 a Florbal Jirkov 7:1. V posledním zápase podlehli Mostu, a to 1:4.

U elévů kralovaly vysoké výsledky

Hráči zastupující Florbal Chomutov porazili Louny Red vysoko 12:5 a Děčín Blue – 12:11. V posledním zápase prohráli s Ústím Red 0:13. Ďáblící bohužel tentokrát neměli den a zápasy jim nepřinesly mnoho radosti z bodů. Prohráli s Ústím white – 4:15, Teplicemi – 5:7 a Mostem white – 4:11. Domeček si vedl o něco lépe. V prvním zápase elévové prohráli s Teplicemi – 6:14, ale poté si poradili s Děčínem white – 10:6 a Louny blue – 9:3.