14.02.2017 | Lenka Láryšová

Juniorky získaly důležité body - elévky zvítězily nad Podbořany!

C H O M U T O V - Juniorky ve čtvrtek 9. 2. dohrávaly zápas s ELITE, který se pořádal v chomutovské sportovní hale. Tento duel přinesl úspěch chomutovským hráčkám, které zvítězily 8:2. Víkendové zápasy odehrály juniorky v Plzni, kde 1:8 prohrály s místním celkem FBŠ Slavia Plzeň a 10:5 porazily kladenské Kanonýrky. Dalším hrajícím týmem byly chomutovské elévky, které prohrály nad Mostem 4:9, ale naopak porazily elévky z Podbořan 8:1.

Celý zápas v rukou domácích hráček

Dohrávka s ELITE PRAHA na domácí palubovce měla velice zajímavý průběh. Hned v první třetině bylo, jak se říká, o zábavu postaráno. Domácí hráčky na pražské soupeřky doslova vlítly a v 1. minutě již vedly 1:0. Vzápětí však přišla branka číslo dvě a výsledek byl opět o něco veselejší. Pražské soupeřky však nezahálely a nehodlaly si nechat soupeře utéct, tudíž ve 4. minutě bylo sníženo na 2:1. v 10. minutě se ale opět ke slovu přihlásily domácí hráčky, které díky Daniele Šimkové navýšily na 3:1. Ve druhé třetině k takové přestřelce, k jaké došlo v třetině přecházející, nedošlo, ale celou ji ovládly domácí chomutovské bojovnice, jenž díky Petře Bratschaedlové a Tereze Proškové šly do vedení 5:1. Na počátku poslední části se ještě juniorky ELITE snažily přiblížit soupeři a snížily na 5:2, ale to byl poslední krok, který v tomto zápase podnikly. Chomutovské hráčky do konce utkání udržely své tempo hry a zvítězily 8:2, přičemž Tereza Prošková zkompletovala svůj hattrick.

Zápas se Slavií

V prvním zápase hracího víkendu přivál vítr do cesty chomutovským juniorkám domácí plzeňský celek. Zápas začal velice jednoznačně pro domácí plzeňské hráčky, které těm našim nedávaly mnoho příležitostí se prosadit. Po první třetině byl výsledek velice nepříznivý, 0:3. Druhá třetina zvrat ale nepřinesla a náskok juniorek plzeňské Slavie se navýšil na 0:6. Ve 35. minutě poslední třetiny se prosadila Tereza Prošková, ale to byl bohužel jediný úspěšný tah na soupeřovu bránu. Naopak plzeňské hráčky na své konto připsaly další dva góly a zvítězily 1:8.

Na Kladnu si chomutovské hráčky spravily chuť

Zápas s Kanonýrkami z Kladna začal velice dobře pro chomutovské hráčky. Během pěti minut bylo na světě vedení 2:0 ve prospěch Florbalu Chomutov. Těsně před koncem první třetiny sice kladenské hráčky snížily na 2:1, ale následující třetinu se rozjel kolotoč. Na 3:1 vstřelila branku Christine Vágnerová, následně bylo snížení na 3:2. Poté po střele Kláry Svobodové a Natálie Janouchové došlo k navýšení vedení na 5:2. Vzápětí se však Kanonýrky chytily šance a snížily na 5:3, ale na konci druhé třetiny svítil na tabuli výsledek 6:3. Do poslední třetiny chomutovské juniorky nastoupily velice obdivuhodně, jelikož během tří minut došlo k navýšení skóre na 9:3. Kladenské hráčky ještě snížily na 5:9, času bylo dost, ale chomutovské juniorky se nenechaly, přidaly ještě jednu branku a domu si odvážely vítězství 10:5. V tomto zápase se vyznamenala Natálie Janouchová, která získala za zápas 6 KB (4+2) a Klára Svobodová, která vstřelila hattrick.

Elévky si zahrály před domácími diváky

Elévky si tentokrát zahrály doma, kde přivítaly stejně staré hráčky z Mostu a Podbořan. První zápas s podbořanskými Tuleňkami byl velice poutavý. Elévky velice dobře bojovaly a zvítězily 9:4. Druhý zápas s hráčkami z FBK Wings Most byl též velice zajímavý, ale protentokrát neskončil šťastně pro naše mladé naděje. Ty prohrály s mosteckými hráčkami 1:8.