10.04.2018 | Lenka Láryšová

Juniorky zdolaly soupeřky, úspěšní byli i dorostenci

C H O M U T O V - Juniorky hrály v České Lípě, kde se utkaly o důležité body s domácí Českou Lípou a Libercem. Oba zápasy zvládly, 4:2 porazily liberecké juniorky a 5:2 českolipské. Své další zápasy odehrály i starší žákyně. Ty 4:3 porazily FBK Wings Most, ale ve druhém zápase těsně podlehly litvínovským Bivojkám – 3:5. Svůj úspěch zaznamenali i dorostenci „B“, kteří 4:2 porazili FBC Vipers Most a 8:5 TJ Turnov.

Druhé místo juniorek upevněno

Juniorky po předešlé kontumaci dvou utkání se nacházely na třetí pozici tabulky. Následující zápasy měly rozhodnout, zda na této pozici zůstanou, či poskočí hned za Ústí nad Labem. V prvním zápase se utkaly s Českou Lípou. Tento duel začaly lépe soupeřky, které šly do vedení 0:2, ale od druhé poloviny druhé třetiny se již chomutovské juniorky chytly a začaly českolipské hráčky pěkně trápit. Zápas nakonec dovedly do vítězného konce – 5:2. Druhé utkání začalo ve velice podobném duchu. Liberecké holky šly do rychlého vedení 0:2 a na našich hráčkách bylo opět výsledek dohánět. To se juniorkám Florbalu Chomutov podařilo již ve druhé třetině. Poslední část rozhodla o vítězi, kdy naše hráčky si udržely střeleckou formu a zvítězily 4:2.

Chomutovskou půdu ovládli dorostenci

V Chomutově se představila i 2. liga dorostenců, kde své další úspěchy zaznamenali chomutovští dorostenci „B“. V prvním zápase se utkali se nedalekým soupeřem z Mostu, se kterým sehráli poměrně vyrovnané utkání. Vítězně z něj vyšli domácí hráči, kteří Mostečáky porazili 4:2. Ve druhém duelu se Chomutováci střetli s TJ Turnove. Zde se jednalo o přestřelku, kterou však s tříbrankovým náskokem vyhráli dorostenci za Florbal Chomutov – 8:5.