01.11.2016 | Lenka Láryšová, foto: Roman Dušek

Juniorky v čele své soutěže! Elévky a starší žákyně sbíraly další zkušenosti

C H O M U T O V - Juniorky přivítaly na domácí palubovce hráčky z FBK FAT PIPE VOSY PRAHA a z FBK JIČÍN. První zápas ovládly domácí hráčky 10:8, ale druhé utkání skončilo 1:2 pro Jičínské. Starší žákyně jely až do Liberce, kde je čekaly celky FLORBAL ÚSTÍ, TJ TURNOV a FBC LIBEREC. Zápas s prvně jmenovaným skončil velice příznivě, 4:4, s Libercem a Turnovem to bylo o něco horší, ale přesto prohry 2:8 a 0:3 nebyly nijak drtivé. Naše nejmenší hráčky bojovaly v Dubí proti týmům SK BIVOJKY LITVÍNOV, SK DUBÍ a FBK WINGS MOST. Místní celek „prckové“ porazily 10:6, v ostatních zápasech hrály statečně, i kdy nad nimi zvítězily soupeřky 5:11 a 3:5.

Juniorky drží stále první místo tabulky!

V domácích zápasech stálo a nestálo štěstí na straně domácích. V prvním zápase nastoupily v bílých dresech hráčky z Chomutova proti hráčkám z Prahy. Zápas to byl nabitý emocemi, vyloučeními a hlavně vstřelenými brankami. Do vedení se dostaly domácí hráčky, ale po 30 vteřinách bylo srovnáno. Ve stejném stylu to pokračovalo i v 6. minutě, kdy zápas byl 2:2. Poté se ale chomutovské juniorky trhly a šly do vedení 4:2.

Na začátku druhé třetiny se ale opět zápas dostal do zajetých kolejí a došlo ke srovnání na 4:4, dokonce se Vosy dostaly do vedení 4:5. Následně však byla vyloučena pražská hráčka a během několika vteřin domácí juniorky vyrovnaly na 5:5.

Poslední třetina byla jako na kolotoči. Chvíli vedly chomutovandy, chvíli pražandy. Konečný výsledek 10:8 se však objevil na straně domácích a ty se tak mohly radovat z dalšího vítězství.

Neúspěšnějšími hráčkami utkání na základě bodování byly: Kamila Egermaierová (3 + 3), Markéta Prontekerová (5 + 0), Eliška Šidlochová (1 + 1) a Natálie Janouchová (0 + 2).

Druhé utkání s Jičínem bylo též napínavé, ale na branky chudé. Možná panovalo domácím hráčkami napětí, jelikož Jičín byl hned za nimi v tabulce. První třetina se zcela obešla bez vstřelené branky, což mohla být známka nervozity a zároveň takovým oboustranným „uťukáváním“ soupeře.

Do druhé třetiny však lépe vstoupily jičínské hráčky, které vstřelily v rychlém sledu dvě branky. Výsledek 0:2 na tabuli svítil až do konce této části.

Poslední třetinu bychom mohli nazvat bojovnou fází. Bojovnost přinesla ovoce ve 31. minutě, a to z hokejky Kamily Egrmaierové. Naděje a šance na srovnání se ještě zvýšily, když následovala hra 3 na 5 na straně Chomutova. Toho však domácí juniorky nevyužily, a tudíž prohrály 1:2.

Juniorky se momentálně dělí ve své soutěži o první míst s hráčkami z FBK Jičín. Oba celky mají 5 výher a jedinou prohru.

Starší žákyně potrápily své soupeřky z Ústecka i Liberecka

Starší žákyně odjely za svými dalšími zápasy do Liberce. První zápas je čekal ráno, proto se z Chomutova muselo odjíždět v brzkých ranních hodinách, ale to jim na elánu ani výkonu neubralo. V prvním zápase nastoupily proti ústeckým soupeřkám. Během pár minut byl výsledek 0:2, ale těsně před koncem první desetiminutovky bylo srovnáno. Do druhé části vstupovaly žákyně s cílem vyhrát. Během 5 minut vedly 4:2. Bohužel euforie byla silnější než soustředěnost a ústecké hráčky vyrovnaly na 4:4. Výsledek zápasu se již nezměnil, ale i přesto měly chomutovské hráčky radost z úspěchu.

Druhý zápas byl proti Liberci. Během prvních deseti minut držely chomutovské hráčky krok, 2:3. Bohužel v druhé části přišel zvrat a přes veškerou bojovnost prohrály chomutovské hráčky 2:8. Poslední zápas s Turnovem skončil 0:3, ale přesto hráčky odjížděly s dobrým pocitem z dobře odvedené práce.

Elévky porazily SK Dubí

Elévky nastoupily k další sérii svých mini-duelů. První zápas s Mostem byl krapet neúspěšný, jelikož prohrály 5:11, ale z hráček sršela radost ze hry. Druhý zápas byl velice úspěšný, jelikož nejmenší chomutovské dívky porazily hráčky z Dubí 10:6, a tak si připsaly druhou výhru v sezoně. Poslední utkání bylo dost vyrovnané. Litvínov chomutovské bojovnice sice porazil 3:5, ale i přesto všechno bylo vidět, že naše CHOMUTOVSKÉ DĚTI se baví florbalem!