28.03.2017 | Lenka Láryšová

Juniorky porazily Spartu, o víkendu hrály i ostatní dívčí kategorie a nevedly si špatně

C H O M U T O V - Juniorky hrály v Kladně, kde je čekaly dva celky. Jeden z Turnova a druhý z Prahy. S prvně zmíněným celkem začaly juniorky velice dobře, ale nepodařilo se jim výkon udržet a prohrály 5:9. S pražským celek, kterým byla Acema Sparta Praha, juniorky naopak vyhrály 4:2. Dorostenky tentokrát hrály doma, kde porazily Turnov 3:1, ale dvakrát prohrály s Libercem, a to 1:4 a 4:9. Předpolední kategorií, která reprezentovala Chomutov minulý víkend, byly starší žákyně, které prohrály nad Litvínovem 0:4 a porazily Roudnici 8:4. Nejmenší dívčí kategorie reprezentující chomutovský klub, elévky, porazily Litvínov 2:1 a prohrály s Dubím 3:10 a 4:5 s Podbořany.

S Turnovem juniorky začaly dobře, ale neudržely vedení

V Kladně s prvním soupeřem tohoto dne, TJ Turnovem, začaly juniorky velice dobře, jelikož již ve 3. minutě vedly 2:0. Poté padl jeden turnovský gól, ale přesto Chomutovandy jely na plné pecky a před koncem první třetiny šly do vedení 4:1. Přes tento výsledek na hřišti byl zápas vyrovnaný, ale přesto se do úspěšného zakončení dostávaly jen naše hráčky. Když začala druhý třetina, nebylo to ze strany Chomutova tak aktivní, jako v předchozí části, tudíž turnovské hráčky začaly využívat své šance a ke konci druhé třetiny byl stav 4:3. Do poslední třetiny vlítly soupeřky velice aktivně a chomutovské juniorky se nestačily divit. Během tří minut najednou byl Turnov ve vedení a na chomutovských hráčkách bylo dané skóre vyrovnat. První krok k tomuto cíli udělala Kamila Egermaierová, která snížila na 5:6, to ale kůži Chomutovu nezachránilo a naopak TJ Turnov přidal další tři branky. Juniorky tak prohrály 5:9.

Sparta byla pokořena!

Chomutovské hráčky do tohoto duely vstupovaly pokořené z předešlého zápasu, který jim utekl před očima. Jejich hráčská psychika nebyla na nejlepší úrovni, a tak do tohoto zápasu se Spartou vstoupily velice špatně. První třetina byla zcela v režii pražských hráček, které šly do vedení 0:2. Do druhé části ale vstoupily chomutovské bojovnice jako vyměněné a po pěti minutách, díky gólům Kamily Egermaierové a Barbory Fischerové, bylo srovnáno na 2:2. Po druhém gólu došlo k vyloučení Natálie Janouchové, které nepřišlo v nejlepší chvíli, jelikož zápas byl zcela otevřený. Přesilovku nakonec sparťanské hráčky nevyužily, a tudíž se jelo opět dál v plném počtu. Poslední třetina měla rozhodnout o vítězi a to se také stalo! Chomutovské hráčky zamakaly a vyhrály 4:2.

Juniorky díky tomuto vítězství obsadily třetí příčku v tabulce, a tudíž postupují do vyřazovacích bojů, které se uskuteční v následujících týdnech. Přejeme jim v nadcházejících bojích hodně štěstí!

Dorostenky bojovaly na domácí půdě

Do zápasu s Turnovem vstoupily dorostenky velice dobře. V 6. minutě vedení 1:0 bylo na světě. Pak ale přišel srovnávací gól od soupeřek. Ten domácí hráčky nijak nerozhodil, a nakonec skvěle začaté utkání dovedly do vítězného konce. Na tabuli svítil výsledek 3:1. Po tomto zápase měly následovat dva duely s Libercem. V prvním utkání se začaly hráčky prosazovat až ve druhé třetině, kdy do vedení 1:0 šel Chomutov, pak ale Liberec nastartoval motory a vyhrál utkání 1:4. Ve druhém zápase se stejným celkem naše dorostenky začaly o něco hůře, což vedlo k jejich vysoké prohře 4:9.

V Litvínově se vystřídaly starší žákyně s elévkami

Starší žákyně v Litvínově odehrály dva zápasy, prví s domácím litvínovským celkem, druhý s Roudnicí. V počátečním utkání se Bivojky na chomutovské starší žákyně připravily velice dobře a nedaly jim sebemenší šanci. Naše hráčky prohrály 0:4. Ve druhém zápase s Roudnicí se jednalo o přestřelku. Nakonec z tohoto duely vyšly vítězně žákyně reprezentující Florbal Chomutova, a to 8:4.

Elévky na rozdíl od starších žákyň hrály tři utkání. V prvním vyzvaly dívky z SK Dubí, kde naše malé naděje sice prohrály 3:10, ale do dalšího zápasu nastoupily zcela svěží. Zde je čekaly litvínovské Bivojky, které byly Chomutovandami sprovoděny z palubovky 2:1. V posledním zápase na chomutovské elévky čekaly Podbořany. I v tomto zápase se naše hrášky rvaly jako lvice, ale bohužel Tuleňky byly vytrvalejší a po bojích chomutovské hráčky prohrály 4:5.