Junioři vezou tři body, starší žáky čeká derby a elévové sbírali zkušenosti

C H O M U T O V - I mládežnickým kategoriím patřil minulý herní týden. Junioři si přes víkend připsali jednu výhru a jednu prohru. Podali vyrovnaný výkon a patří jim šestá příčka 2. ligy juniorů. Starší žáci odjeli bojovat v pátek 28.10. do Liberce. Hráli i v neděli 30.10. na v Litvínově. Zkušenosti získávali i elévové, kteří svojí bojovností získali několik výher.

JUNIOŘI: Jedna výhra, jedna prohra - toť víkendová bilance juniorů!

Junioři o víkendu sehráli dvě utkání na palubovce soupeřů. V rámci druhé ligy juniorů se postavili ve třetím kole proti FBC DDM Stod. Ve čtvrtém kole narazili na tým Lovosic. Po víkendových zápasech se junioři nachází na šestém místě v ligové tabulce.

FBC DDM Stod X Florbal Chomutov

Do prvního zápasu proti týmu FBC DDM Stod naskočil lépe soupeř dvěma góly v první třetině. Chomutov se na hřišti rozkoukával, prozatím bez brankové akce. Druhá třetina byla pro oba celky vyrovnaná, každý přidal ke svému skóre jednu branku. Po druhé třetině skóre hovořilo pozitivně pro tým Stod, a to 3:1. V poslední třetině se na hřišti odehrávalo hodně ofenzivních akcí na obou stranách. Chomutov se blýskl dvěma brankami, avšak hráči týmu Stod prostřelili chomutovského brankáře ještě třikrát, čímž si připsali vítězství 6:3.

Lovosice X Florbal Chomutov

Rozehraný Chomutov otevřel zápas v šesté minutě zápasu díky přesné střele Muselíka a Myšky. V 8. minutě neomylně trefil lovosickou branku O. Hlaváček s Halejem. Nicméně Lovosice chytili rozjetý vlak Chomutova včas a dorovnali dvěma brankami. Druhá a třetí třetina už byla pod úplnou kontrolou Chomutova. Chomutovští florbalisté sebevědomě zvedali skóre, po druhé třetině na 4:2 a po poslední třetině dokonce na 6:2. Díky svému výbornému výkonu si připsali nad Lovosicemi výhru a tři body.

STARŠÍ ŽÁCI - Florbal Chomutov: Tři prohry a návrat do druhého koše ligy!

Starší žáci vyrazili v pátek 28. října do sportovní haly v Liberci, kde se střetli se svými soupeři ve třech zápasech. Postavili se proti - 1. FBC DDM Děčín 4, FBC PULLO TRADE Česká Lípa a týmu FBC Liberec.

Děčínský tým patří mezi jeden z nejlepších týmů ligy starších žáků. Florbalisté Chomutova bojovali, ale bohužel na Děčín nestačili. Zápas skončil 9:1 pro Děčín.

Zápas s Českou Lípou se táhl a byl na dlouhé lokte. Týmy vstřelily dohromady pouze tři branky. S těsným rozdílem vyhrála Česká Lípa, a to poměrem 2:1.

Do posledního zápasu nastoupili starší žáci proti domácímu Liberci. Liberečtí si v první půli vytvořili poměrně velký náskok díky čtyřem brankám. Chomutov se nicméně nevzdal a bojoval až do konce. I přes lítý boj vyhrál domácí Liberec poměrem 6:3.

STARŠÍ ŽÁCI - Florbal Domeček Chomutov: Bojovalo se i v Litvínově!

Starší žáci vyrazili v neděli 30. října také do sportovní haly v Litvínově, kde sehráli čtyři zápasy s domácími SK Bivoj Litvínov, Florbalem Ústí, Katy Kadaň a týmem Jablonce nad Nisou.

Jako první ozkoušeli starší žáci Chomutova sílu domácího týmu Litvínova. Bojovali víc, než statečně a tak je možná trošku mrzelo, že prohráli těsně 4:3.

Zápas s Ústím nad Labem byl vyrovnaný od začátku až do konce. Hra se přelévala ze strany na stranu. Vyrovnanost soupeřů se podepsala i na výsledném skóre - 2:2.

Takové malé okresní derby si zahrál Chomutov proti Katům Kadaň. Je vidět, že ve starších žácích rostou nové naděje pro A týmy Florbalu Chomutov. Kati byli i tentokrát poraženi, sic těsně, ale přeci jenom - 2:1.

Poslední zápas ze čtyřech duelů si starší žáci Chomutova zahráli proti týmu z dálky, Jablonce nad Nisou. První půlka zápasu vedl Chomutov o jednu branku za skóre 2:1. Do druhé části nastoupili jablonečtí s vervou, vstřelili pět gólů a zaslouženě vyhráli 6:2.

Oba týmy starších žáků se na příštím turnaji představí ve druhém koši a čeká je vůbec první klubové "derby".

ELÉVOVÉ Chomutov a Jirkov: Elévové statečně bojovali a několikrát zvítězili!

Oba dva týmy elévů vyrazily v neděli 30. října na turnaj. Pro některé z malých florbalistů to byl první turnaj v jejich florbalové kariéře, proto všem hráčům patří obrovská pochvala za jejich výkon!

Chomutovští elévové si na turnaji připsali jednu vysokou remízu proti Jazzmanům Žatec - 9:9. Výhru získali proti týmu Podbořany blue (8:6). V krasojízdě je zastavili pouze Podbořany yellow, které Chomutov porazili 10:2.

Jirkovští elévové převezli bez váhaní Podbořany blue a vyhráli nad nimi 5:2. Nestačili na tým Podbořanů yellow, proti kterým prohráli 12:0.