01.02.2017 | Lenka Láryšová, foto: Roman Dušek

Junioři tentokrát neuspěli, starší žáci bojovali statečně jako lvi!

C H O M U T O V - Junioři za svými zápasy 28. 1. odejeli do Nového Boru. Zde chomutovští hráči odehráli utkání si týmem DDM Stod, s nímž prohráli 8:11, a s týmem FBC Liberec, který je porazil 4:8. Starší žáci A hráli v Mostě, kde vyzvali hráče z Mostu, Turnova a Teplic, které porazili 3:0, 2:1 a 4:0. V poslední zápase žáci remizovali 3:3 s Podbořany. Starší žáci B hráli také nedaleko, a to v Lounech, kde 1:1 remizovali s hráči z Loun, poté s Žatcem prohráli 1:4, ale 11:2 zdolali hráče z Dubí.

První dvě třetiny vyrovnané, pak přišel zvrat

Junioři svůj první zápas odehráli proti týmu DDM Stod. První branka přišla opravdu rychle, a to hned v čase 0:34, kdy šel do vedení soupeř, ale poté v 5. minutě došlo ke srovnání chomutovským Michaelem Muselíkem. Místo aby následoval na chvíli klid o branek, soupeř v rozmezí několika vteřin navýšil o dvě branky na 1:3. Chomutovští hráči však drželi krok a snížili na 2:3, v tom se ozval soupeř a utekl na 2:4. Ale ani tento výsledek nesvítil na tabuli dlouho a před koncem třetiny byl na světě opět jednobrankový rozdíl 3:4. Do druhé třetiny šli Chomutováci v počtu čtyř hráčů, přičemž soupeři tuto početní (ne)výhodu využili a vedli 3:5. Po tomto gólu se karta zcela obrátila a Chomutov šel v tu ránu do vedení 6:5 díky střelcům Michaelu Muselíkovi a Danielu Kučerovi. Ale to nevydrželo dlouho z důvodu druhého vyloučení na straně Chomutova, které hráči Stodu využili a srovnali na 6:6, dokonce šli do vedení 6:8.

Poslední třetina byla již na góly chudší, ale stále se bylo na co dívat. Během deseti minut byli florbalisté DDM ve vedení 6:10, ale Daniel Kučera opět skvěle zamířil a snížil na 7:10. Ve 43. minutě následovalo vyloučení Jiřího Sloupa z DDM Stod, ale místo aby početní výhodu využili Chomutováci, naopak svou nevýhodu využili soupeři, kteří díky úniku Martina Ondrášika šli do vedení 7:11. Pět vteřin před koncem došlo ještě k vylepšení skóre Zbyňkem Hlaváčkem na 8:11.

Přestřelka do konce druhé třetiny, poslední třetinu ovládl Liberec

Do druhého utkání opět lépe vstoupil soupeř, který byl tentokrát z Liberce, a opět došlo k přestřelce s cílem vedení v zápase. Prví třetina skončila 2:2, tudíž do druhé třetiny oba celky vstupovaly s čistým štítem. Do karet chomutovským hráčům nahrálo vyloučení libereckého soupeře, které Chomutováci během 33 vteřin využili a šli do vedení 3:2. Po minutě ale bylo opět srovnáno (3:3). 28. minuta opět přinesla chomutovským juniorům výhodu, tentokrát v podobě trestného nájezdu, který úspěšně proměnil Jiří Giptner. Následovala poslední třetina, ta již byla zcela ve znamení Liberce, který určoval tempo hry a chomutovské borce již nepustil ke střeleckému slovu. Liberec tudíž v zápase zvítězil 4:8.

Starší žáci A předvedli velice kvalitní výkon

Chomutovští áčkoví starší žáci odehráli během tohoto víkendu velice dobrá utkání. V prvním zápase vyzvali domácí celek, který porazili jednoznačně 3:0. Ve druhém zápase narazili na těžšího soupeře, na TJ Turnov, s nímž sehráli vyrovnané utkání, ve kterém rozhodla druhá polovina, ve které chomutovští hráči navýšili na 2:1 a zvítězili. Ve třetím duelu se setkali starší žáci s Teplicemi, kterým uštědřili lekci výsledkem 4:0. Poslední zápas, s Podbořany, byl nejvyrovnanější ze všech a jednalo se o nervy drásající souboj. Nakonec se o vítězi nerozhodlo a zápas skončil 3:3.

Starší žáci B měli tento víkend vyrovnanou bilanci

Hráči týmu se za zápasy vydali do Loun, kde hned v prvním zápase narazili na domácí lounský celek. Tento zápas byl velice vyrovnaný a to nejen v poměru na hřišti, ale i v konečném výsledku, který byl 1:1. Ve druhém zápase na strže čekali Jazzmani ze Žatce. Zápas lépe začali žatečtí soupeři, ale Chomutováci se nijak nevzdávali a snažili se bojovat, nakonec prohráli 1:4. Z předešlého zápasu si ale naši hráči nemuseli nic dělat, jelikož si spravili chuť na následujícím soupeři z SK Dubí. V tomto zápase chomutovští hráči nastříleli neuvěřitelných 11 branek a zvítězili 11:2.