20.12.2017 | Lenka Láryšová

Junioři prohráli o gól s budějovickými Štíry, elévové rozdrtili své soupeře a mladší žákyně vybojovaly dvě výhry

C H O M U T O V - Junioři před Vánoci odehráli poslední zápas proti Českým Budějovicím. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ale bohužel poslední branka patřila soupeři, který tak chomutovské juniory porazil 7:8. Dorostenci v 1. lize bojovali s Teplicemi a Děčínem, ale ani při nich štěstí nestálo. S Teplicemi prohráli 3:10 a s Děčínem 3:12. Elévové dost potrápili své soupeře a nadělili jim předvánoční nadílku. Mladší žákyně vybojovaly dvě výhry, 4:2 porazily Liberec a 7:2 Turnov.

Junioři o jednu branku prohráli se Štíry

Junioři za svým posledním zápasem vyjeli do Českých Budějovic. Zde zápas začali velice dobře, jelikož vedli 1:0, což byl výsledek kombinace Jirky Giptnera a Vojtěcha Bernase. Po pěti minutách ale již bylo srovnáno. Po srovnávací brance se ale Štíři dostali do tempa a po prvních dvaceti minutách vedli 2:3. Ve druhé přišla podívaná, kterou by si spousta diváků raději odpustila, jelikož k vidění byly nejen branky, ale i četná vyloučení na obou stranách. Výsledek se různě proměňoval, nakonec ke konci druhé části vedli naši junioři 5:4. Toto vedení Chomutovákům zůstalo sedm minut třetí třetiny, poté přišlo srovnání na 5:5. Přestože bylo srovnání nepříjemné, chomutovské hráče to nijak nepoložilo, zatopili pod kotlem a šli do vedení 7:5. Bohužel ale Štíři na domácí palubovce nechtěli za žádnou cenu prohrát, výsledek dvě minuty před koncem zápasu dorovnali. Budějovičtí se vyskytli na koni a těsně před koncem zápasu navýšili na 7:8. Přes veškerou snahu se naši bojovníci nedostali ke snížení, a tudíž prohráli 7:8.

Dorostenci hráli první ligu v Teplicích

Dorostenci v prvním utkání nastoupili proti Teplicím. První třetina byla přestřelka, kdy chvíli vedli chomutovští hráči, jindy zase hráči Teplic. Jenže závěr první třetiny a poté i celý zbytek zápasu byl ovládán domácími teplickými dorostenci a naši chlapci prohráli 3:10.

Do zápasu s Děčínem naši dorostenci nevstoupili vůbec dobře. Po první třetině prohrávali 0:4 a tento stav se v následujících minutách jen navyšoval. Sem tam přišla branka od chomutovských bojovníků, ale bohužel jim to k vítězství nestačilo. Dorostenci tak s Děčínem prohráli vysoko 3:12.

Elévové ničili své soupeře

Z elévy nastoupily všechny tři celky. Florbal Domeček odehrál zápasy s Litvínov Yellow, Louny Red a Kadaň Red. Během těchto utkání přišlo jediné zaváhání, a to proti prvnímu zmíněnému celku, se kterým Domeček prohrál 9:16. S Louny domečkoví hráči vyhráli 12:4 a s Kadaní 5:3.

Druhým celkem, byly Florbal Ďáblící, který vyzval Louny Blue, Florbal Chomutov a Litvínov Black. S Louny Ďáblíci hráli velice dobře a porazili je 13:8, S Litvínovem si vedli ještě mnohem lépe, a to 12:3. Nejzajímavější byl duel obou chomutovských celků, kdy Ďáblíci byli poraženi Florbalem Chomutov 8:11.

Za Florbal Chomutov hráči nastoupili proti Litvínovu Black a Lounům Blue. Oba celky byli našimi hráči poraženi. Litvínov odjel s prohrou 11:3 a Louny dokonce s prohrou 15:9.

Mladší žákyně předvedly jeden z nejlepších výkonů

Mladší žákyně během posledního předvánočního víkendu čekaly tři zápasy. V prvním utkání porazily mladší žákyně tým FBC Liberec Chrastava, a to 4:2. Ve druhém zápase ještě vyšším výsledek, 7:2, zdolaly Turnov. V posledním zápase na ně ale nastoupilo SK Dubí. Na něj bohužel holkám síly nestačily a prohrály 2:4.