Junioři podlehli Liberci, Dorostenci sbírali další body do tabulky

C H O M U T O V - Junioři dvakrát hráli s Libercem, jednou u nich na palubovce a podruhé v Kadani. V prvním utkání junioři nad Libercem vedli, ale nakonec soupeři podlehli 5:10. Ve druhé zápase Liberec neponechal nic náhodě, vyhrál první třetinu a tím i celý zápas – 5:9. Naopak dorostenci si vedli velice dobře. 13:3 přestříleli Litvínov a 8:1 FbC Plzeň. O víkendu hráli i mladší žáci, kteří si také vedli obstojně.

Na Liberec nestačili juniorům síly

V prvním zápase šli junioři do rychlého vedení, kdy v čase 0:53 vstřelil branku Vojtěch Bernas, poté ale přišla chyba a první vyloučení zápasu patřilo též chomutovským hráčům. Přesilovku Liberec sice nevyužil, ale ve 12. minutě srovnal na 1:1. Ke konci první třetiny se ale objevil světlý moment, kdy junioři šli do vedení 3:1. Do druhé třetiny vstoupil lépe liberecký soupeř, který srovnal výsledek, a dokonce šel do vedení. Přes tuto nepřízeň Chomutováci bojovali dál a vybojovali čtvrtou a pátou branku. Domácí Liberec opět prohrával, ale ke konci druhé části již vedl 5:6. Třetí třetinu již jednoznačně ovládl domácí tým, který nastřílel čtyři branky a porazil tak Chomutov 5:10.

Do druhého zápasu vstoupil lépe liberecký soupeř, který po minutě šel do vedení 0:1. To ale nebylo všechno, jelikož liberečtí junioři předvedli v prvních dvaceti minutách střelecký koncert, který nikdo nejspíš nečekal. Na konci třetiny chomutovští florbalisté prohrávali již 0:6. Ve druhé třetině liberecká převaha pokračovala a po dalších jedenácti minutách na tabuli svítilo skóre 0:8. Po druhé třetině se Chomutováci začali trochu vzpamatovávat, to ale na výhru nestačilo a prohráli 5:9.

Dorostenci získali dalších šest bodů!

Dorostenci hráli v Novém Boru, kde se v prvním zápase utkali s Litvínovem. Zápas rozehráli velice dobře a již po první třetině vedli 6:0. Ve svém výborném výkonu pokračovali a přidávali další branky. Po třiceti minutách byl výsledek 11:2. Litvínov měl tedy co dělat, aby z toho udělal vyrovnaný zápas. Chomutováci ale potvrdili svou formu a zvítězili 13:3.

S Plzní začal zápas opět vyloučením, které sice tentokrát dorostenci nevyužili, ale v následující minutě na své konto připsali první branku. Chomutovští jednoznačně svého soupeře přehrávali, což bylo znát i na skóre, které svítilo nad hlavami všech. Naši hráči nakonec Plzeň jednoznačně přehráli 8:1.

V přeboru se dařilo mladším žákům

Mladší žáci hráli v Teplicích. Žáci Florbalu Domeček zvítězili ve všech třech utkáních, které odehráli. Výsledkem 13:7 porazili Florbal Teplice, těsně 8:7 porazili SK Dubí a jasným výsledkem 8:2 přehráli Roudnici. Druhý tým mladších žáků, Florbal Harmonie, si na své konto připsal jednu výhru, která byla proti FBC Vipers Most – 8:7. V předchozích dvou zápasech bojovali sice jako lvi, ale na výhru to nestačilo. České Lípě hráči podlehli 5:10 a teplickému domečku 8:19.