23.11.2016 | Lenka Láryšová

Junioři hráli proti České Lípě a Liberci, dorostenci hráli ve Františkových Lázních

C H O M U T O V - Sobota a neděle (19. – 20. 11.) nepatřila jen dívčím kategoriím, ale své zápasy odehrály i kategorie chlapecké. Česká Lípa hostila juniory, kteří prohráli s Českou Lípou 3:4 a Libercem 3:11, a město Františkovy lázně přivítalo dorostence. Ti vyhráli se Sokolovem 12:3 a prohráli s Plzní 3:6. Liga mladších žáků se odehrála v Kadani, naopak přebor se pořádal pro chomutovské mladší žáky v Krupce. Jirkovská i chomutovská přípravka za svými zápasy odjela do Děčína.

Junioři v Libereckém kraji neuspěli

Zápas s Českou Lípou začal v ranních hodinách. První třetina byla velice vyrovnaná. První branku vstřelil českolipský celek, ale na 1:1 srovnal Martin Šefara. Tento stav svítil na tabuli celé čtyři minuty, kdy hráč Lípy poslal svůj tým do vedení 1:2. Těně před koncem první třetiny se do gólové šance dostal Michal Muselík, který tuto šanci využil a srovnal na 2:2. Do druhé třetiny lépe vstoupil Chomutov, jenž po přesné střele Martina Šefary šel do vedení 3:2. Ve 24. minutě došlo ke dvěma rychle vstřeleným brankám, které si na své konto připsali junioři z České Lípy. Stav byl 3:4. Poslední šanci měli naši junioři ve třetí třetině, obzvlášť po dvojitém vyloučení. Toho však nevyužili a ke změně výsledku tedy nedošlo.

Zápas s Libercem lze nazvat libereckým střeleckým dnem. Zápas se rozjel opravdu již od začátku. Ihned ve 3. minutě šel do vedení Liberec, na což reagoval chomutovský tým skoro okamžitě a na 1:1 srovnal Jakub Zaržický. Závěr třetiny a i celá následující část patřila zcela Liberci, který šel do vedení 1:6. Poslední třetina byla nabyta brankami, celkem sedmi, na kterých se hráči vyřádili. Dvě branky za Chomutov vstřelil Michael Muselík a Jan Myška. Konečný výsledek byl tedy 3:11 pro Liberec.

Dorostenci přivezli tři body

Svůj první zápas dorostenci odehráli proti Plzni. Utkání započalo ve prospěch plzeňských hráčů, kteří šli do vedení 0:1. Tři minuty na to ale Chomutov zásluhou Oldřicha Jirečka srovnal na 1:1. Tento stav však dlouho do konce první třetiny nevydržel, jelikož Plzeň šla opět do jednobrankového vedení. Druhá část nezačala pro Chomutováky vůbec dobře. Přišlo vyloučení Martina Peksy a plzeňští dorostenci přesilovku využili. Výsledek 1:3 svítil na tabuli dvě minuty, následně došlo ke snížení Oldřichem Jirečkem na 2:3. Takováto přestřelka se opakovala do konce této části, který skončila 3:4. Poslední třetina byla doslova osudnou a nepovedenou. Celkem došlo k pěti vyloučením na straně chomutovských dorostenců, což jim znemožnilo zápas otočit na svoji stranu. Dorostenci nakonec prohráli 3:6.

Druhý zápas byl naprostým opakem toho předchozího. Utkání začalo nejistě, ale první branku si na své kont připsal Chomutov díky střele Ondřeje Haleje. Následně došlo k vyloučení sokolovského hráče, což byla příležitost, které se chomutovští dorostenci chytili a využili ji, šli tedy do vedení 2:0. Díky Vojtěchovi Bermasovi a Lukášovi Fákovi Florbal Chomutov vedl 4:0, ale Sokolov se nevzdával a před koncem třetiny snížil na 4:1. Druhá část zápasu byla zcela v režii chomutovských dorostenců, kteří na konci této části vedli 6:2. Poslední třetinu se naši dorostenci a bojovníci pohlídali a přidali sokolovským hráčům nějaké branky navíc. Konečný stav byl 12:3, a tudíž Chomutováci si přivezli domu 3 body do tabulky.

Mladší žáci a jejich výsledky v přeboru a lize

Přebor v Krupce obsahoval tři zápasy. Soupeři byli Teplice, Roudnice a Litvínov. S SK Bivoj Litvínov black mladší žáci hráli důstojně i přesto, že prohráli 3:11. Poté si chomutovští žáci spravili chutě na Roudnici n/L, kterou porazili vysoko 12:3. Poslední zápas byl s Teplicemi, se kterými naši žáci sehráli nejvyrovnanější utkání. Prohráli 3:5, ale odvedli velice kvalitní a bojovný výkon.

Liga, jenž byla pořádána v Kadani byla o něco málo úspěšná, než přebor, ale přesto musíme pochválit mladší žáky za bojovnost, kterou předvedli. S domácí Kadaní Chomutováci prohráli pouze 3:5, s Lovosicemi 3:6, a nakonec také s Mostem 1:8.

Přípravky se bavili florbalem

Naše obě přípravková družstva (Florbal Chomutov a Florbal Domeček Chomutov) odehrála dohromady 6 utkání na děčínské základní škole. Každé z družstev se alespoň jednou mohlo radovat z výhry. Florbal Chomutov prohrál s Děčínem white 2:6 a s Děčínem blue 0:9, naopak naše přípravka porazila Louny 5:2. Florbal domeček Chomutov také prohrál s Děčínem white i blue, ale uhrál lepší výsledky. S prvně zmíněným domečková přípravka prohrála 4:6, s druhým týmem 4:7. Louny nejmenší hráči z Domečku porazily vysoko, 7:1.