Oficiální web florbalového klubu Chomutov
BARÁŽ O 1.LIGU MUŽŮ (17:00): Florbal Chomutov vs. FBC Štíři České Budějovice (ONLINE / VIDEO)
8.6.2017 | Redakce

Florbalisté si připomenou spoluhráče, pořádají Memoriál Davida Beneše

Florbalisté si připomenou spoluhráče, pořádají Memoriál Davida Beneše
C H O M U T O V - V červenci uplynou již tři roky ode dne, kdy bylo při plnění bojové mise v Afghánistánu zabito pět českých vojáků. Jednou z obětí této tragédie byl bohužel také náš bývalý spoluhráč z řad Lokomotivy i FbC 98 Chomutov David Beneš. Florbalový klub nyní chystá první ročník vzpomínkového turnaje pro veřejnost i pozvané týmy.

David Beneš (*30.6.1986 / +8.7.2014)

David Beneš byl hráčem juniorského i dospělého týmu FbC 98 Chomutov v letech 2000 - 2003. Později stál u zrodu nového týmu Lokomotiva Chomutov, kde hrával například po boku současné opory "A" týmu Marka Pačmaga nebo trenéra Filipa Nového. Florbal hrál až do roku 2005. Poté vyměnil kariéru florbalisty za vojenskou uniformu. Příslušníkem Armády České republiky se stal 4. ledna 2006, kdy byl po absolvování kurzu střelců z bojových vozidel mechanizovaných a protitankových odborností služebně zařazen na pozici střelce. Sloužil u 41. mechanizovaného praporu v Žatci, kde se postupně vypracoval až do hodnosti rotmistra a zástupce velitele čety. Byl třikrát nasazen v misích ISAF na území Afghánistánu.

Sebevražedný útok
8. července 2014

Byl součástí strážní jednotky, která hlídá leteckou základnu Bagrám. Jejich úkolem je hlídkovat ve dvacetikilometrovém okolí základny, zabraňovat raketovým útokům nebo zjišťovat informace od civilistů. V osudový den, 8. července 2014, právě ve chvíli, kdy hlídka hovořila s civilisty, se stala obětí sebevražedného útočníka. Na místě zahynuli čtyři čeští vojáci, pátý o několik dní později na následky těžkých zranění. Kromě Čechů zahynuli také dva afghánští policisté a několik civilistů.

Memoriál Davida Beneše
1. července 2017

Téměř na den přesně tomu budou tři roky, když se v Městské sportovní hale v Chomutově sejdou malí i velcí florbalisté při vzpomínkové akci. Turnaj nazvaný Memoriál Davida Beneše je rozdělen na dvě části. První část je připravena pro rodinné týmy z řad veřejnosti, v té druhé se utkají čtyři týmy, kterými David sám prošel.

Turnaj pro veřejnost

Klání rodinných týmů začíná v 10:00 dopoledne a skončí nejpozději ve 13:00. Hrát se bude systémem 3+0 na malém hřišti. Minimální počet hráčů v jednom týmu jsou tedy tři hráči s tím, že v týmu musí být nadpoloviční většina dětí. Vždy ale minimálně jeden dospělý. Přihlásit se mohou členové klubu, ale i veřejnost, a to na e-mailu bocian@florbalchomutov.cz.

Turnaj čtyř týmů

Od 13:00 poté nastoupí na palubovku dospělí. Vzpomínkový turnaj by měl být složen ze čtyř týmů:

1. stará garda FbC 98 Chomutov,
2. bývalý tým Lokomotivy Chomutov,
3. tým vojáků,
4. tým rodiny a Davidových přátel.

Herní systém této části turnaje bude ještě upřesněn. Předpokládaný konec turnaje je nejpozději v 16:00.

Generální partneři

Hlavní partneři