Dorostenci excelovali nad Karlovými Vary a Plzní, šest bodů získaly i dorostenky

C H O M U T O V - Dorostenci výborně v prvním zápase zabojovali a porazili 8:4 Karlovy Vary. Ve druhém zápase potvrdili svou formu a výsledkem 6:4 zdolali plzeňskou Slavii. Dorostenky hrály v Kadani, kde si hravě poradily s Českou Lípou – 5:1 a FBK Wings Most – 6:1. O víkendu se také samozřejmě představili starší žáci, mladší žákyně a naše přípravky.

Dorostenci nic nevzdali, čímž si zajistili šest bodů do tabulky

Dorostence v první zápase čekali hráči z Karlových Varů. Do utkání florbalisté Chomutova vstoupili velice dobře a po patnácti minutách vedli 2:1. Vary se sice hnaly za srovnáním, což se jim i podařilo, ale Chomutováci si nenechali zápas utéct a šli do vedení 4:3. V poslední třetině si naši hráči zápas již pohlídali a zvítězili 8:4.

Druhý zápas začali lépe plzeňští hráči, kteří šli do rychlého vedení, ale Chomutovští dlouho neotáleli a okamžitě srovnali. Po druhé brance zápasu se ale objevilo několik vyloučení, která komplikovala vývoj zápasu na obou stranách. Přes nepřízeň ve druhé třetině se Chomutováci dokázali dostat do vedení 5:1. Soupeř se v úvodu poslední části snažil vedení Chomutova snížit, nejlépe ho zcela vymazat, což se ale nepodařilo. Naši dorostenci zápas udrželi a zvítězili 6:4.

Dorostenky – Každému soupeři povolily jen jednu branku

Dorostenky jely do nedaleké Kadaně, kde v prvním zápase nastoupily proti mosteckým křídlům. Do zápasu hráčky vstoupily velice dobře a po deseti minutách vedly 1:0. Most ve druhé třetině srovnal na 1:1 díky trestnému střílení, ale holky neskládaly zbraně a zvýšily své tempo. Soupeře nakonec porazily 6:1.

Ve druhém utkání nastoupily proti České Lípě. Do tohoto zápasu lépe vstoupily českolipské soupeřky, které šly do vedení 0:1. Toto vedení však neudržely ani do konce první třetiny. Do dalších třetin ale dorostenky potvrdily svou formu a Lípu porazily 5:1.

Na dorostenky výborně navázaly i mladší žákyně, které 9:4 porazily Bivojky z Litvínova a 11:3 hráčky z SK Dubí.

Starší žáci remizovali s Bivoji

Starší žáci jeli za dalšími zápasy do Žatce, kde v prvním zápase nastoupili proti Bivojům z Litvínova. Zápas se nevyvíjel zrovna nejlépe, jelikož žáci museli neustále dohánět brankový náskok soupeře. Ve 21. minutě se jim podařil srovnat na 4:4, dokonce v následující minutě šli do vedení 5:4. Bohužel minutu před koncem Litvínovští srovnali na 5:5 a za tohoto výsledku oba celky odcházely ze hřiště. V dalších zápasech se stržům již tolik nedařilo. S Teplicemi kluci prohráli 4:10 a s domácím Žatcem těsně, 3:5.

Na domácí palubovce se opět představily všechny týmy přípravek

Nejlépe ze všech týmů si vedli hráči nastupující za Domeček, jelikož ti si na svůj účet připsali dvě výhry, a to nad Tuleni z Podbořan – 6:5 a SK Štětí – 6:4. třetí zápas prohráli 2:5 s Českou Lípou. Rarášci tentokrát úspěšní nebyli, jelikož narazili na těžké soupeře. Prohráli 2:9 s Jazzmany ze Žatce, těsně 5:6 s Českou Lípou white a 2:7 s Vipers Most – white. Bohužel ani Čertíci neměli úspěšný den. Ti prohráli 5:10 s Kadaní, 3:4 s Českou Lípou a 3:11 s Vipers Most- blue.