07.12.2016 | Lenka Láryšová

Dorostenci bojovali v Ústí, mladší žáci odehráli přebor, přípravky předvedly skvělé výkony

C H O M U T O V - Dorostenci v ústecké sportovní hale odehráli utkání s Děčínem a Českou Lípou. S prvně jmenovaným soupeřem dorostenci prohráli 5:12, ale s Českou Lípou zvítězili 12:8. Mladší žáci v rámci přeboru porazili Strupčice 11:5, Jablonec B 13:5 a Hos 16:1. Přípravka Florbal Domeček zvítězila nad Žatcem 9:1, nad Mostem 8:1 a prohrála nad Ústím 4:13. Přípravka Florbal Chomutov si vedla o něco hůře. Zvítězila nad Louny 6:4 a prohrála s Ústím 1:11 a s Podbořany 5:7.

Dorostenci měli opět poloviční úspěšnost

První zápas dorostenci odehráli proti České Lípě. Zápas začali velice dobře. Ihned v čase 0:33 šli chomutovští do vedení 1:0. Na další branku se čekalo až do sedmé minuty, kdy českolipští hráči srovnali na 1:1. Dvanáctá minuta opět přinesla vedení Chomutova 2:1. Takto se to opakovalo až do konce první třetiny, kdy výsledek byl 3:2 pro Florbal Chomutov. Během druhé třetiny do nadějného vedení 7:5 se dostali dorostenci díky své bojovnosti, ale třetí třetina přinesla ještě drama. Lípa se nevzdávala a snižovala stále dokola na jednobrankový rozdíl. Až ve 44. minutě se chomutovští hráči trhli a dovedli zápas do vítězného konce, a to výsledkem 12:5.

Druhé utkání bylo ve stejném duchu jako předešlé. Chomutov během osmi minut šel do vedení 1:0, ale pak opět docházelo k opakovanému srovnávání a navyšování. Výsledek 2:2 na tabuli svítil na konci první třetiny. Druhu třetinu naopak výborně zahájil děčínský soupeř, který najednou šel do vedení 2:8. Těsně před koncem této třetiny se ale také ozvali chomutovští hráči, kteří se pokusili vrátit d hry gólem na 3:8. Počátek třetí třetiny znamenal pro chomutovské hráče snížení na 4:8, ale to bylo to předposlední, k čemu je Děčín pustil, jelikož během posledních patnácti minut Děčíňáci navýšili na 4:12. Poslední snížení na 5:12 Chomutov provedl ve 45. minutě.

Momentálně Florbal Chomutov v 1. lize dorostenců drží pátou příčku v tabulce.

Mladší žáci své soupeře nepustili ke slovu

Mladší žáci se tentokrát představili na půdě Děčína, a to v rámci přeboru, kde je herní systém 3+1. Zde Chomutováci své soupeře zcela zdolali, jelikož neokusili chuť porážky. V prvním zápase porazily jednoznačně Hosta 16:1. V druhém zápase zničily své jablonecké soupeře 13:5 a třetí zápas patřil duelu Chomutova se sousedními Strupčicemi, které porazili 11:5.

Přípravky předvedly skvělé výkony

Opět nastoupily k utkáním obě naše přípravková družstva. Děti pod názvem Florbal Domeček Chomutov k duelům vyzvaly do soubojů Žatec, Most a Ústí. Žatec naše nejmenší naděje porazily 9:1, Most zdolaly 8:1, jen s Ústím prohrály 4:13. Druhá přípravka, Florbal Chomutov, měla o něco horší výsledky, ale i tak předvedla skvělé bojovné výkony. Na svůj účet s připsala vítězství nad Louny, 6:4. Bohužel pak přišla prohra s Ústím, 1:11, a s podbořanskými tuleni, 5:7.