Dechberoucí utkání: Muži do nového roku vstoupili výhrou nad Black Angels

C H O M U T O V - Muži své první novoroční utkání odehráli na kadaňské palubovce a vyzvaly třetí celek tabulky, Black Angels. Utkání bylo plné zvratů a obratů, ale přesto se chomutovským borcům podařilo udržet nervy na uzdě, a tak pražského soupeře již podruhé v sezóně porazit – 10:9.

Vyrovnaná první třetina

Utkání začalo v rychlém tempu a oba celky si okamžitě začali vybojovávat své šance. První úspěšnou kombinaci, která přinesla branku, si připsali domácí, a to zásluhou Lukáše Fialy. Poté ale přišla situace, která skončila Foktovým vyloučením. Toto vyloučení přineslo přesilovku pro pražský celek, který ji po minutě využil. O slovo se hosté hlásili i v konci dvanácté minuty, kdy tečí ze vzduchu navýšili na 1:2. V závěsu si však svou první branku připsal i chomutovský Petr Linc. V následující minutě ale již chomutovští muži opět prohrávali o jednu branku. K dorovnání jim sice nepomohla naskytnutá přesilovka, ale úspěšnou gólovou šanci si dokázali vytvořit hned poté. Před koncem třetiny došlo k ošklivému seknutí do domácího gólmana Vlčka, což si domácí nenechali líbit a okamžitě svého brankáře bránili. Situace byla vyřešena vyloučeními Jiřího Turka a Lukáše Nekoly.

Druhá třetina v duchu převálcování soupeře

Druhá třetina se stala pastvou pro oči každého chomutovského diváka, jelikož chomutovští hráči byli všude a Pražáci nikde. Od počáteční bule domácí vyvíjeli tlak, který jim skoro pokaždé přinesl vstřelenou branku. Ve 25. minutě přišlo jediné zaváhání, kdy Pražáci snížili na 5:4, ale ihned se rozjel vlak jménem Petr Pastor, který v rychlém sledu soupeři nadělil dvě branky ve spolupráci s Ondřejem Šaršou a Danielem Foktem.

Třetí třetina plná zvratů a napětí

Domácí hráči vstupovalo do poslední dvacetiminutovky s tříbrankovým vedením, ale štěstěna v jeden moment Chomutovákům ukázala záda a přiklonila se k soupeřům. Ve 45. minutě přišla jedna dorážka od Dana Moravce a soupeři začali postupně snižovat. O dvě minuty později bylo již srovnáno – 7:7. Po poslední pražské brance využila chomutovská střídačka time-out, po kterém následovaly dva výborné zákroky domácího brankáře Vlčka. V následující chvíli přidali Černí andělé čtvrtou branku v řadě. Z vedení se neradovali dlouho, na 8:8 srovnal Daniel Jäschke za asistence Adama Smetany. V několika minutách došlo ke změně výsledku na 9:9, ale podstatné byly poslední dvě minuty, kdy oba týmu byly stejně blízko jak k výhře, tak prohře. Dvě minuty před koncem ale svůj hattrick také završil Petr Linc, který se tak stal autorem vítězné branky a dopomohl svému týmu k dalšímu vítězství v této těžké bitvě.