Další tuhý boj! Druhý zápas rozhodl Mukařov v prodloužení a vede 2:0

C H O M U T O V - Druhý finálový zápas play off Národní ligy byl opět plný zvratů a nečekaných situací. Utkání se vyvíjelo ve stejném duchu jako v sobotu 8.4. V první třetině si TJ Sokol Mukařov vytvořil náskok, který Chomutov během druhé třetiny dohnal. Poslední třetina započala za vyrovnaného skóre 3:3. Týmy předváděly to nejlepší, co v nich je. I přesto základní hrací doba skončila vyrovnaným skóre 6:6, takže se šlo do prodloužení. Soupeři si ale vypjatého boje v prodloužení příliš neužili, protože ve 4. minutě střelil Svatoš branku, kterou vyhrál Mukařovu celý zápas při skóre 7:6. Mukařov tak získal na palubovce Chomutova náskok ve finálové sérii 2:0. Nic ale není ztraceno! Chomutov se utká ve třetím zápase proti Mukařovu již v pátek 14. dubna.

Průběh utkání: Florbal Chomutov X TJ Sokol Mukařov

První třetina – 0:2

Zápas se od prvních chvil hrál opět ve vysokém, bojovném tempu. Komplikace v podobě vyloučení Tomáše Fialy ve 3. minutě chomutovské hráče z počátku nevyvedla z konceptu. Na sklonku oslabení prostřelil domácího brankáře mukařovský útočník Otto za přihrávky Nohy. Mukařov se poprvé v nedělním zápase dostal do vedení 1:0.

V 11. minutě si Mukařov vypracoval skvělou gólovou šanci před brankou Chomutova, kterou dovedl i do zdárného konce – posunul své vedení na 2:0. Chomutovu se ve 13. minutě nepodařila proměnit přesilová hra. Do konce třetiny oba týmy předváděly skvělý florbal, plný šancí, ale ani jeden celek už neskóroval.

Druhá třetina – 3:3

Do druhé třetiny vstoupily týmy ve vyrovnaném, opatrném tempu. Stojaté vody rozvířilo až vyloučení hostujícího týmu za špatné střídání ve 26. minutě, které zůstalo ze strany florbalistů Chomutove bez odezvy – nepodařilo se jim prosadit před soupeřovo brankou.

První domácí útočník, který se prosadil v 31. minutě před brankou soupeře byl Petr Pastor při asistenci Daniela Fokta. Ze snížení stavu na 1:2 se Chomutov neradoval dlouho. Pouze 32 sekund po brance Chomutova vrátil zápasové manko na číslo dva pro domácí tým Otto Šimon z Mukařova. V 17. minutě o sobě opět dalo vědět bratrské duo Fialů, kteří posunulo domácí tým k vyrovnání skóre gólem na 2:3.

Chomutov se dostal do obrovské šanci na vyrovnání skóre díky chybě mukařovského Lukáše Káška, který fauloval domácí hráče. Bylo z toho dokonce i trestné střílení, které bohužel Petr Pastor neproměnil. To ale Chomutovu nevadilo, protože za chvilku na to vyrovnal na stav 3:3 díky střele Lukáše Fialy a Petra Pastora.

Třetí třetina – 6:6

Mukařov šel do poslední, třetí třetiny s nevýhodou hry ve čtyřech. V čase 39:59 předchozí třetiny byl vyloučen Walter Schubert za hru rukou. Hostující tým úspěšně přesilovou hru ubránil a v 7. minutě poslední třetiny se dokázal dostat do vedení na stav 4:3.

Následoval vzájemný střet Kaláta z Mukařova a domácího Chocholouška, z kterého si oba hráči odnesli dvouminutový trest za hrubost. Klíčové bylo pro Chomutov vyloučení Šimona Otty z Mukařova za nesportovní chování. V tento okamžik se hrálo 4:3 pro Chomutov. Domácí hráči dokázali skvěle tento moment využít a vyrovnali v 50. minutě na 4:4.

Mukařov se dostal přes obranu Chomutova v 53. minutě a bylo z toho branka, které dostala hostující tým opět do vedení. Radost z branky netrvala ale dlouho, protože bezprostředně poté byl vyloučen mukařovský Tomáš Vaculík za nesportovní chování. Chomutov se snažil vyvinout tlak na Mukařov, který byl v oslabení. Ale jak se říká: „Když nedáš, tak dostaneš.“ Na sklonku oslabení v 55. minutě dokázal Mukařov trefit chomutovskou branku a zvýšil svůj náskok na 6:4. Náskok netrval dlouho – brilantní střela Chocholouška prošla přes mukařovského brankáře bez problémů – stav 5:6.

V 58. minutě přišla vyrovnávací branka na 6:6 od chomutovského útoku. Zároveň tato branka poslala týmy do prodloužení.

Prodloužení – 7:6

Do prodloužení naskočily oba týmy ve vysokém tempu, jak je ve finále už rutinním zvykem. Bohužel jsme se nedočkali nájezdů, které by přišly na řadu v případě, že by nepadla v 10 minutách prodloužení branka. V čase 3:29 rozhodl opět o výhře Mukařova Karel Svatoš při asistenci Jana Fialy.

Mukařov vyhrál při skóre 7:6 i druhý zápas finále play off, což mu dává psychickou výhodu pro další třetí zápas, ve kterém by mu případná výhra přinesla postup do 1. ligy mužů.

3. finálový zápas: TJ Sokol Mukařov X Florbal Chomutov

Finálové boje se za nepříznivé zápasové bilance 0:2 pro Chomutov přesouvají na palubovku Mukařova. Třetí zápas v rámci finálové série se odehraje již ve čtvrtek 13. dubna. Čas prozatím není znám a bude upřesněn. O případném vypravení fanbusu vás budeme včas informovat.