Oficiální web florbalového klubu Chomutov
BARÁŽ O 1.LIGU MUŽŮ (17:00): Florbal Chomutov vs. FBC Štíři České Budějovice (ONLINE / VIDEO)
18.6.2017 | Redakce, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

Chomutov začne první ligu doma, v repríze baráže přivítá Spartak Pelhřimov

Chomutov začne první ligu doma, v repríze baráže přivítá Spartak Pelhřimov
C H O M U T O V - V Brně proběhl v neděli 18. června losovací aktiv celostátních soutěží pro ročník 2017/2018. Předběžný rozpis utkání tak znají mimo jiné i čtyři ligy, kterých se účastní Florbal Chomutov. Oba elitní týmy zahajují doma. Zatímco muži přivítají v repríze nedávné baráže Spartak Pelhřimov, ženy čeká v prvním kole derby s Litvínovem. Rozlosována je také KB liga juniorů a 1. liga dorostu.

1. liga mužů startuje už 9. září!

Soutěž kvůli nabité termínové listině startuje již 9. září. Fanoušci Chomutova se mohou těšit hned v prvním kole na pikantní reprízu nedávné barážové bitvy proti Pelhřimovu. Ten ve druhé nejvyšší soutěži zůstává díky rozhodnutí Mukařovských odmítnout postup. Ve 3. kole Severočeši přivítají Karlovy Vary, první historické soutěžní derby s Litvínovem se uskuteční 5. listopadu.

Hrací systém: 14 týmů si to v základní části rozdá dvakrát každý s každým, čímž odehraje každý 26 utkání. Prvních osm týmů následně postoupí do play off. Pro devátý tým sezóna skončí. Celky na desátém až třináctém místě čeká play down a čtrnáctý tým sestupuje přímo do příslušné divize Národní ligy.

Seznam účastníků: BLACK ANGELS, Z.F.K. AQM Petrovice, FbK Svitavy, 1. MVIL Ostrava WOOW, Florbal PEGRES Havířov, FBŠ Hummel Hattrick Brno, TJ Sokol Královské Vinohrady, FB Hurrican Karlovy Vary, SK Bivoj Litvínov, TJ Slovan Havířov, Florbal Chomutov, Spartak Pelhřimov, Kanonýři Kladno, Start98

Rozlosování soutěže: 1. liga mužů 2017/2018
(pozn. rozpis je předběžný a může se po dohodě klubů změnit)

Ženy na úvod soutěže přivítají Bivojky

Florbal Chomutov vstoupí do ročníku v sobotu 23. září domácím duelem proti Bivojkám Litvínov. Hned v následujícím kole ho los zavede na palubovku silné Mladé Boleslavi. Konec základní části je naplánován na 4. března, hned následující víkend potom startuje play off.

Hrací systém: V západní části 1. ligy žen je celkem devět týmů. Týmy se utkají vícekrát s celky bližší dojezdové vzdálenosti a méněkrát se vzdálenějšími soupeři. Osm týmů postupuje do play off.

Seznam účastníků: Florbalová akademie MB, FBC Česká Lípa, Florbal Chomutov, SK Bivojky Litvínov, FBŠ SLAVIA Plzeň, Wizards DDM Praha 10, 1. FbK Tábor, Banes Florbal Soběslav, FBC Texas

Rozlosování soutěže: 1. liga žen 2017/2018 - skupina západ
(pozn. rozpis je předběžný a může se po dohodě klubů změnit)

KB liga juniorů opět s chomutovskou účastí!

Florbal Chomutov se po roce vrací do nejvyšší soutěže juniorů. Stává se tak díky reorganizaci soutěže a jejímu rozšíření na 24 účastníků.

Hrací systém: 24 týmů rozděleno regionálně na čtyři divize po šesti týmech. Do každé divize byli nasazeni tři účastníci loňského ročníku nejvyšší soutěže a doplněni třemi týmy z druhých lig. Odehrají jednokolově první část každý s každým, čili celkem 5 utkání. Poté se všechny divize rozdělí. Týmy z prvních až třetích místo postoupí do horní poloviny soutěže a týmy na čtvrtých až šestých místech do spodní poloviny soutěže. Zde hrají dvoukolově každý s každým. Následuje play off.

Seznam účastníků:
Skupina A: FAT PIPE FLORBAL CHODOV, Florbal Ústí, Technology Florbal MB, FBC Liberec, Florbal Chomutov, Kanonýři Kladno
Skupina B: PSN Tatran Střešovice, ACEMA Sparta Praha, BLACK ANGELS, FbC Plzeň, FBŠ Slavia Plzeň, FBC Štíři Č. Budějovice
Skupina C: FbŠ Bohemians DDM Praha 7, Sokol Padubice, FbC Hradec Králové, Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, TJ Znojmo LAUFEN CZ, FBŠ Hattrick Brno
Skupina D: 1. SC TEMPISH Vítkovice, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, itelligence Bulldogs Brno, Florbal Torpedo Havířov, FBS Olomouc, Panthers Otrokovice

Rozlosování soutěže: KB liga juniorů 2017/2018
(pozn. rozpis je předběžný a může se po dohodě klubů změnit)

Nejvyšší soutěž dorostu: boj o nadstavbu!

S cílem návratu mezi užší špičku se připravují dorostenci Florbal Chomutov na další ročník nejvyšší soutěže. Ve vyrovnaném startovním poli je celkem 11 účastníků. Soutěž začíná 23. září, domácí turnaje bude Chomutov pořádat v závěru října a v březnu.

Hrací systém: Čtyři divize rozdělené regionálně. V divizi A je 11 účastníků. Z každé divize postupují první tři týmy do nadstavbové části, ze které se dále postupuje do play off.

Seznam účastníků: Florbal Ústí, FbC Plzeň, FBŠ Slavia Plzeň, FBC Liberec, Florbal Chomutov, DDM Děčín 4, FB Hurrican Karlovy Vary, FBC PD Dědek Česká Lípa, SK BIVOJ LITVÍNOV, Florbalová škola Plzeň, DDM Dynamo Teplice

Rozlosování soutěže: 1. liga dorostu 2017/2018 - skupina A
(pozn. rozpis je předběžný a může se po dohodě klubů změnit)

Generální partneři

Hlavní partneři