Chomutov vrací baráž na domácí půdu! Přijeďte muže podpořit do Kadaně!

C H O M U T O V - Florbalisté Chomutova se již o tomto víkendu od 29. dubna a 30. dubna vrhnou po hlavě do dalších dvou důležitých zápasů baráže o 1. ligu. S barážovým soupeřem Spartak Pelhřimov se chomutovští setkali minulou sobotu a byla z toho bohužel prohra 8:4. První výhru v sérii o získání 1. ligy si připsal Pelhřimov. Ale bitvy nejsou u konce! Přijeďte podpořit Chomutov do Sportovní haly v Kadani. V sobotu 29.4. se na vás těšíme od 20:30 v neděli 30.4. od 15:30! Uvidíme se v Kadani!

Chomutov potřebuje získat dvě důležité výhry, podaří se to?

Florbal Chomutov má před sebou důležitý herní víkend už tak dlouhé a velmi úspěšné sezóny, které chybí pouze třešnička na dortu v podobě postupu do 1. ligy. První barážový zápas proti prvoligovému týmu Spartak Pelhřimov se nevyvíjel pro Chomutov podle představ. Herní propad ve druhé třetině se podepsal na výsledku celého zápasu ku prospěchu domácího Pelhřimova při skóre 8:4.

Chomutov ale nehází flintu do žita. Možnost na vyrovnání série má již tento víkend, kdy se s Pelhřimovem utká v Kadani hned dvakrát.

Předzápasová statistika: Florbal Chomutov X Spartak Pelhřimov

Chomutov, bojující prozatím v Národní lize - divize západ, skončil po základní části na 3. místě. V play off svoji pozici vylepšil na krásné druhé místo.

Pelhřimov, hrající druhou nejvyšší mužskou ligu - 1. ligu - byl po základní části na 11. místě a pouze bod ho dělil od play off. V play down bohužel nestačil na Litvínov a skončil až v baráži.

Když bude srovnávat oba týmy z hlediska ofenzivy, vítězně z toho to mini duelu vychází Chomutov, který je nebezpečný v tahu na branku - jen občas chybí to štěstí. Pelhřimov překonává Chomutov téměř o 10% v procentuální úspěšnosti přesilovek a o 12% v úspěšnosti oslabení. Již klasickou Achillovou patou Chomutova je počet trestných minut. Pelhřimov jich má na kontě 90 a Chomutov skoro 160.

2. zápas baráže se odehraje v sobotu 29. dubna od 20:30 ve Sportovní hale v Kadani. Barážové boje se musely přesunout do Kadaně z důvodu konání Mistrovství České republiky v basketbalu v kategorii U14. Chomutov se bude hned od prvních minut pokoušet o vyrovnání barážového skóre na 1:1

Odkaz na online přenos utkání

3. zápas baráže se odehraje den poté, 30. dubna také v Kadani, ale v dřívější čas a to od 15:30. Věříme, že Chomutov získá dvě důležité výhry a dostane se tak do vedení barážové série.