Chomutov byl blízko od prodloužení, Mukařov vyhrál v posledních vteřinách!

C H O M U T O V - Zápas v neskutečném tempu – to bylo 1. utkání finále play off Národní ligy – divize západ, které se odehrálo 8. dubna. Do utkání vstoupil lépe hostující tým Mukařov, když po první třetině vedl 3:1. Chomutov ve druhé části neskutečně zabral a dohnal manko, které si Mukařov během první třetiny vytvořil. Za vyrovnaného stavu 5:5 se šlo do poslední třetiny, ve které se týmy navzájem nepouštěly do gólových šancí. Když Chomutov dal branku, Mukařov dorovnal, a tak to šlo až do stavu 7:7. Mukařov ale utkání do prodloužení poslat nechtěl, a tak se štěstím v čase 59:49 vstřelil osmou branku. TJ Sokol Mukařov si tak připsal první výhru ve finálové sérii.

Průběh utkání: Florbal Chomutov X TJ Sokol Mukařov

První třetina - 1:3

V první pětiminutovce zápasu se hráči obou týmů navzájem oťukávali. Zjišťovali slabiny druhého týmu, přičemž ani jeden celek nedokázal skórovat. V následujících minutách se značně zvýšilo tempo zápasu, který se přeléval ze strany na stranu – prozatím bez vstřelení branky. První průlom ve skóre zaznamenal hostující tým Mukařov, když chomutovského brankáře prostřelilo útočnické duo Sláma – Fiala v 9. minutě.

Zbylých deset minut ukazovaly oba týmy tempo hodné 1. ligy mužů. V 17. minutě navíc zvýšil hostující tým Mukařova skóre na 2:0, načež úspěšně prostřelil chomutovského brankáře o dvě minuty později. Chomutov v poslední minutě první třetiny začal stahovat tří brankové manko. Přesná střela útočnické dvojice Lukáš Fiala – Tomáš Fiala snížila náskok Mukařova na 3:1.

Druhá třetina - 5:5

Domácí tým si nemohl přát lepší vstup do 2. třetiny než branku během 20 sekund, o kterou se postaralo bratrské duo Fialů, které se opět prosadilo během dvou minut před mukařovskou brankou. Vyrovnaný stav 3:3 nicméně netrval dlouho. Mukařov využil vyloučení Petra Pastora a dostal se do vedení 4:3 ve 24. minutě.

Oba týmy předváděly opět neskutečně vyrovnanou hru ve vysokém tempu. Chomutov sice nevyužil početní výhody při vyloučení mukařovského hráče, Tomáše Slámy. Každopádně během pár desítek vteřin, kdy oba týmy hrály v plném počtu, dokázal Chomutov vyrovnat na 4:4. Klíčový okamžik pro domácí tým nastal v 38. minutě utkání, když se poprvé dostal do vedení díky přesné střele Petra Pastora.

Při brance došlo ke konfliktu mezi střelcem branky Pastorem a Stanislavem Zbyňkem z hostujícího týmu. Oba následně byli ze hry na 2 minuty vyloučeni. Při hře 4 na 4 se prosadil v 39. minutě Mukařov a vyrovnal na skóre 5:5, se kterým šly týmy na přestávku před 3. třetinou.

Třetí třetina - 7:8

Jak se Chomutovu povedl začátek druhé třetiny, tak se Mukařovu povedl začátek poslední, třetí třetiny. Během 13 vteřin se dokázal hostující tým dostat do vedení 6:5, které bylo během několika málo vteřin smazáno skvělou střelou Miloše Šulce.

Do vedení ve třetí třetině se domácí tým dostal po skvělé akci bratrského dua Fialů, kteří ve 42. minutě poslali Chomutov do vedení 7:6. Chomutovští se z opětovného vedení netěšili moc dlouho. Ve 46. minutě bylo jednogólové manko domácího týmu smazáno střelou útočníka Šimona Otty.

Pak následovala dlouhá perioda bez branek, kterou prolomil až poslední branka zápasu pro Mukařov. V čase 56:49 se mukařovští útočníci dostali před branku Karla Šantory a dokázali vstřelit branku, kterou se dostali do vedení 8:7. Mukařov si připsal první výhru ve finálové sérii.

2. finálový zápas play off: Florbal Chomutov X TJ Sokol Mukařov

Florbal Chomutov má možnost na vyrovnání finálové série už zítra, 9. dubna od 14:00 v Městské sportovní hale v Chomutově. Přijďte podpořit domácí tým, bude vás potřebovat!